Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Lekcje z Ozobotem

2017-05-17 13:40:30 (ost. akt: 2017-05-17 13:47:32)

Autor zdjęcia: Ewa Ładna

Ozobot – jeden z najmniejszych inteligentnych robotów – był gościem na lekcjach matematyki i zajęć komputerowych prowadzonych przez p. Ewę Ładną w Zespole Szkół nr 1 w Giżycku.

Ozobot zabiera uczniów w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiazywania problemów i pracy grupowej. Za pomocą kolorowych kodów (na kartce papieru lub komputerze) dzieci programują zadania, które wykonuje robot. Dzięki wbudowanym czujnikom światła i koloru, Ozobot rozpoznaje odpowiednie sekwencje kolorowych linii i podąża ich śladem. Za pomocą flamastrów możemy w prosty sposób napisać pierwszy program.

Na zajęciach uczniowie kolorowali gotowe trasy (np. spacer po Giżycku, tworzenie herbu Giżycka czy zadania matematyczne) lub rysowali własne, zgodnie z zasadami “języka Ozobotów” (nie za cienka, nie za gruba, równa, bez ostrych zakrętów itd.). Mogli się poczuć jak prawdziwi, choć początkujący programiści.

Obecnie wiele dzieci ma problem z koncentracją uwagi, nie potrafi się długo skupić na wykonywanym zadaniu. Jednak na zajęciach z Ozobotem każdy z uczniów pracował całą lekcję lub dłużej, pilnie rysując trasy, odczytując kody, rysując je starannie na trasie, umieszczając obok trasy zadania czy obrazki, śledząc ruch robota po linii.

Dzięki robotowi uczniowie w namacalny sposób przekonują się o tym, że programowanie jest niezwykle praktyczną dziedziną, która wykorzystywana jest w każdym obszarze ludzkiego życia. Programując z wykorzystaniem Ozobotów dzieci są w stanie od razu zaobserwować efekty swojej pracy, co stwarza im przyjaźniejsze warunki do przyswajania wiedzy na zajęciach.
Dzięki Ozobotom lekcje stają się bardziej angażujące i ciekawsze.

Zespół Szkół nr 1 w Giżycku

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages