Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Podwodny świat na wystawie w Ekomarinie

2017-05-17 12:28:10 (ost. akt: 2017-05-17 12:29:49)
Jury w trakcie oceny 240 prac najmłodszych mieszkańców naszego regionu.

Jury w trakcie oceny 240 prac najmłodszych mieszkańców naszego regionu.

Autor zdjęcia: Arch. FOWJM w Giżycku

"Podwodny świat" - to tytuł Otwartego Indywidualnego Konkursu Plastycznego dla najmłodszych zorganizowanego przez Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku.

Konkurs skierowany został do dzieci w wieku przedszkolnym (3 – 6 lat) z całego Regionu Wielkich Jezior Mazurskich, z powiatów: giżyckiego, gołdapskiego, kętrzyńskiego, mrągowskiego, piskiego, węgorzewskiego, części szczycieńskiego i ełckiego. Wcześniej nauczyciele lub rodzice mieli za zadanie zapoznać maluchy z mazurskimi jeziorami, ich specyfiką, fauną i florą, koniecznością ochrony.

Na konkurs wpłynęło 240 prac! Trzeba przyznać, że jury składające się ze znanych w Giżycku plastyków oraz pracowników placówek kulturalnych miało bardzo ciężkie zadanie. Wszystkie prace były niezwykle ciekawe, starannie przygotowane, często z zastosowaniem bardzo pracochłonnych technik. Prace oceniali: Dariusz Gajownik, Andrzej Morawski, Jerzy Piekarski, Anna Prokopczuk, Marzena Wiśniewska i z ramienia Fundacji – Jolanta Piotrowska. Po obejrzeniu wszystkich prac i ożywionej dyskusji przyznano nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych łącznie 44 uczestnikom konkursu.

Wystawa pokonkursowa będzie do obejrzenia w Galerii przy tarasie Ekomariny w Giżycku od 1 do 12 czerwca. Szczególnie warto zajrzeć do Galerii 10 czerwca, gdzie o 14.30 odbędzie się podsumowanie konkursu. Natomiast wręczenie nagród i wyróżnień nastąpi godzinę później (o 15.30) na scenie amfiteatru na giżyckiej plaży miejskiej – w trakcie Festynu „Eko-logika”, przygotowanego przez Mazurski Związek Międzygminny Gospodarka Odpadami.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages