Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Dzień Przedsiębiorczości w Zespole Szkół Zawodowych

2017-05-16 11:00:00 (ost. akt: 2017-05-16 11:52:05)

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Uczniowie naszej szkoły po raz siódmy uczestniczyli w Czternastej Edycji Dnia Przedsiębiorczości, organizowanej przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Ideą tego projektu, jest odbywanie przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych, jednodniowych praktyk w wybranych przez nich firmach. Programem zostali objęci uczniowie klas 1-3 Technikum nr 3 w Giżycku.
26 kwietnia młodzież udała się do wymienionych poniżej firm i instytucji:
Przedszkole Niepubliczne „PROMYK” w Giżycku
Tawerna Marina w Giżycku
Tawerna Siwa Czapla w Giżycku
Urząd Miejski w Giżycku
Hotel Cesarski w Giżycku
Hotel Wodnik w Giżycku
Sklepy KOMFORT- sklep firmowy w Giżycku
GOŚCINIEC w Giżycku
Przedsiębiorstwo Handlowo- Usługowe „ŻEGLARZ” W Giżycku
KIEŁBUS food truck w Giżycku
„SKLEP U BEATY” w Kruklinie
Folwark Łękuk w Łękuku Małym
”GASTRONOM- MIKUŁA” w Kruklankach
Hotel TAJTY w Wilkasach

Uczestnicy tego przedsięwzięcia zostali zapoznani z danym stanowiskiem pracy i z zakresem obowiązków. Konsultanci/ opiekunowie rozmawiali z uczniami o motywach wyboru i predyspozycjach do wykonania danego zawodu, charakterystyce stanowiska pracy oraz pełnieniu danej funkcji.

Uczniowie mieli możliwość:
- poznania specyfiki wybranego przez nich zawodu,
- doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,
- przekonania się o znaczeniu relacji interpersonalnych dla dobrego funkcjonowania w miejscu pracy,
- zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

Jako koordynator, zachęciłam uczniów do podzielenia się swoimi wrażeniami, odczuciami i refleksjami z Dnia przedsiębiorczości, oto niektóre wypowiedzi:

Natalia: - Udział w Dniu przedsiębiorczości był dla mnie ciekawym przeżyciem. W interesujący sposób zapoznałam się z powszednim dniem pracy przedsiębiorstwa do którego trafiłam. Dowiedziałam się rzeczy, o których nie  sądziłam, że są przydatne w zawodzie, wiele się nauczyłam. Uważam, że warto było tam pojechać, aby zdobyć tego rodzaju doświadczenie i umiejętności. Jestem pewna, że wzięcie udziału w tym wydarzeniu może ułatwić mi w przyszłości  znalezienie pracy. Z wielką niecierpliwością czekam na przyszłoroczną edycję. 

Karolina: - Uważam, że Dzień Przedsiębiorczości to świetny pomysł, ponieważ informuje o pracy w wybranym przeze mnie zawodzie. Zorganizowanie tego rodzaju „praktyk” na poziomie I klasy nie jest możliwe na własną rękę . Podobał mi się ten dzień, ponieważ nauczyłam się nowych rzeczy, zdobyłam doświadczenie, które przyda mi się w życiu.

Michał: - Dzięki Programowi Dzień Przedsiębiorczości wzrasta świadomość o danych zawodach, co jest bardzo istotne, zwłaszcza tuż przed wybraniem kierunku studiów. Myślę, że to doskonała okazja by przekonać się co nas interesuje, a z czym nie chcielibyśmy wiązać przyszłości. Osobiście gorąco zachęcam wszystkich pozostałych uczniów do wzięcia udziału w programie w przyszłym roku, ponieważ oprócz własnego przekonania, można również zaistnieć jako potencjalny przyszły pracownik firmy. Zachęcam młodszych kolegów do brania udziału w przyszłych edycjach Dnia Przedsiębiorczości!

Patrycja i Ewelina: - Dzień Przedsiębiorczości oceniamy bardzo pozytywnie. Wynieśliśmy z tego dnia dużo cennych wiadomości, związanych m.in. z prowadzeniem działalności gospodarczej i sposobu pracy w wybranym zawodzie. Uważamy, że powinno być więcej takich dni w roku szkolnym. To działanie daje do myślenia nt. rozwoju własnych perspektyw zawodowych.

Klaudia: - Podobał mi się ten Dzień, ponieważ zobaczyłam jak wygląda praca na recepcji; zapoznałam się z ofertami Hotelu. Uważam, że taki dzień jest potrzebny bo można się wiele nauczyć, teraz wiem, że posiadam predyspozycje potrzebne w tym zawodzie.

W imieniu własnym oraz uczniów, bardzo serdecznie dziękuje pracodawcom, którzy włączyli się w realizację Dnia Przedsiębiorczości, myślę, że za rok również podzielą się swym doświadczeniem z naszymi uczniami.

Małgorzata Kazaniecka
koordynator projektu
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mario J #2250863 | 94.254.*.* 23 maj 2017 12:12

    Pani Małgorzata Kazaniecka jako koordynatorka projektu zapomniała o jednej BARDZO ważnej sprawie a mianowicie: nie wyjaśniła uczniom ile firm w Giżycku i nie tylko otwiera swe podwoje i za dwa czy trzy miesiące ZAMYKA z wielką stratą w finansach. Dlaczego nie wyjaśniła tym młodym i chętnym do pracy co ich czeka jak otworzą jakąś działalność na własną rękę. Podpowiem tylko że chcąc zacząć jakąś działalność na swoim to najpierw trzeba włożyć masę pieniędzy.Pomimo że państwo niby pomaga dając parę groszy na otwarcie / 20-40 tysięcy zł / i ulgę na rok czy dwa to potem z "GRUBEJ RURY " odbiera i prowadzący pada jak pies Pluto. Podliczmy: wynajęcie jakiegoś lokaliku to minimum 1.000 zł.Co miesiąc składka do ZUS około 1.200 zł,dodajmy podatek od działalności,prąd,ogrzewanie,księgow a i Bóg wie jeszcze jakieś nieprzewidziane opłaty / choćby za towar czy materiał do produkcji / i ZAMYKAMY z długami w kieszeni lub.....komornik. Potem już długo,długo nie odważy się na otwarcie jakiejś działalności.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages