Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Henryk Panas mieszkał w Kamionkach

2017-05-11 21:39:27 (ost. akt: 2017-05-11 21:47:05)
Spotkanie z Markiem Książkiem i Januszem Soroką w Giżycku

Spotkanie z Markiem Książkiem i Januszem Soroką w Giżycku

Autor zdjęcia: Archiwum GG

Spotkanie z Markiem Książkiem i Januszem Soroką, autorami książki o Henryku Panasie, pisarzu który w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku mieszkał i pracował w Kamionkach w gminie Giżycko, odbyło się 11 maja w restauracji „Puzzle smaku” na Pasażu Portowym.

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w spotkaniu z autorami książki „Parnas według Panasa” opowiadającej o życiu i twórczości Henryka Panasa. Wśród obecnych na sali jako gość specjalny obecny był także Jacek Panas, syn pisarza, dziennikarz.
Spotkanie prowadził Krzysztof Kossakowski, właściciel giżyckiej księgarni „Odeon”. Postać pisarza przedstawili autorzy książki, ale niewątpliwie „wartością dodaną” było wystąpienie syna pisarza – Jacka Panasa – który wspomniał osobiste, mazurskie wątki z życia jego rodziny.
Obecny na wieczorze autorskim wójt gminy Giżycko Marek Jasudowicz, współorganizator spotkania, zadeklarował chęć upamiętnienia pobytu pisarza w Kamionkach (był tam kierownikiem szkoły podstawowej w latach 1952 - 1956) poprzez umieszczenie stosownej tablicy lub zbudowanie specjalnej ławeczki.
GG

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Marek Książek #2243953 | 83.9.*.* 12 maj 2017 19:39

    Dziękuję mieszkańcom Giżycka udział w spotkaniu, które miało miejsce w Puzzlach Smaku. I trzymam wójta gminy Giżycko za słowo - piękna sprawa z tą ławeczką. Pozdrawiam

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages