Poniedziałek, 23 listopada 2020. Imieniny Adeli, Felicyty, Klemensa

Debata lokalna w Rynie - 17 maja, Biblioteka Publiczna

2017-05-11 10:00:00 (ost. akt: 2017-05-11 12:19:56)
Debata odbędzie się w Bibliotece Publicznej w Rynie. Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Debata odbędzie się w Bibliotece Publicznej w Rynie. Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Arch. UMiG Ryn

To, co nas – Polaków – łączy, jest większe od tego, co nas dzieli – z takiego założenia wychodzą organizatorzy debat lokalnych, które w dniach 15-21 maja 2017 r. odbędą się w ponad 50 miejscowościach w całej Polsce. Jedną z debat zorganizuje Biblioteka Publiczna w Rynie 17 maja.

– Lokalne wspólnoty stanowią od zawsze jedną z najbliższych człowiekowi przestrzeni społecznych. To właśnie w nich zachodzą procesy, które decydują o jakości naszego życia. Wspólnie bowiem dbamy o to, aby nasze dzieci uczyły się na przyzwoitym poziomie, rynek pracy miał oferty dla nas wszystkich, a na ulicach było czysto i bezpiecznie. Robimy wszystko, żebyśmy dobrze się czuli i jednocześnie mogli być dumni z miejsca, w którym żyjemy. Do działania na rzecz dobra wspólnego potrzebne jest jedno – poczucie bycia wspólnotą. Dlatego w ramach projektu zadajemy lokalnym liderom pytanie o to, jak tę wspólnotę budować i co robić, by wzmacniać więzi między mieszkańcami – mówi Piotr Zbieranek, koordynator projektu.

Debata jest częścią projektu „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej”, organizowanego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Do udziału w projekcie została zaproszona m.in. Biblioteka Publiczna w Rynie.

– Organizatorzy na miejsce debat wybrali biblioteki, ponieważ są one nie tylko lokalnym centrum dostępu do informacji i wiedzy, ale także przestrzenią spotkań – tak potrzebnych zwłaszcza w mniejszych miejscowościach – mówi Maria Tuczyńska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Rynie, a zarazem organizator debaty.

Ryńska debata odbędzie się 17 maja 2017 r. o godz. 17 w czytelni biblioteki. W spotkaniu będą uczestniczyć przedstawiciele samorządu, reprezentanci lokalnych instytucji i organizacji pozarządowych, a także mieszkańcy. Spotkanie będzie miało formę warsztatu, dlatego liczba miejsc jest ograniczona. Biblioteka przyjmuje zgłoszenia chętnych do uczestnictwa w debacie do soboty 13 maja 2017 r.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ryniak #2254161 | 31.0.*.* 27 maj 2017 23:49

    O jak fajnie!!!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages