Poniedziałek, 24 września 2018. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Wykrywanie zaburzeń w rozwoju: kto i gdzie może pomóc?

2017-05-05 11:00:48 (ost. akt: 2017-05-05 11:06:12)

Autor zdjęcia: Arch. organizatora

Zapraszamy na konferencję „Wykrywanie zaburzeń w rozwoju: kto i gdzie może pomóc?”, która odbędzie się 19 maja 2017 roku od godziny 10 – 16 w budynku giżyckiej Ekomariny (ul. Dąbrowskiego 14).

Organizatorzy w bieżącym roku chcą propagować wiedzę na temat wczesnego wykrywania trudności rozwojowych oraz możliwości wsparcia dziecka na wczesnych etapach życia 
(0 – 9 lat).

Podjęcie możliwie najszybszej interwencji umożliwia niwelowanie wielu nieprawidłowości, wpływa na rozwój, który najbardziej dynamiczny jest w pierwszych latach życia. W trudnym czasie diagnozy i terapii wsparcia na równi z dziećmi potrzebują ich rodzice bądź opiekunowie. Zanim jednak to nastąpi ważne jest by wiedzieli jaki jest standardowy przebieg rozwoju, symptomy wskazujące na nieprawidłowości, a przede wszystkim ośmielili się by poszukiwanie wsparcia było czymś oczywistym, nie zaś wstydliwą i ukrywaną tajemnicą.

Świadomy rodzic jest pierwszym diagnostą, który dzięki uporowi i poszukiwaniu odpowiedzi związanych z niestandardowym zachowaniem własnego dziecka, może przełamać schemat niewiedzy, znaleźć rozwiązanie 
i skutecznie pomóc swemu dziecku.

W ramach organizowanej konferencje planowane są prelekcje terapeuty integracji sensorycznej, psychologa klinicznego, neurologopedy, dietetyka oraz rodzica dziecka 
z wyzwaniami rozwojowymi. Szczegóły na plakacie.


Całość przedsięwzięcia dopełni krótki program artystyczny w wykonaniu uczniów SOSW w Giżycku, prezentacja nagrań pokazujących przedsięwzięcia podejmowane w placówce oraz stoiska: ze zdrową żywnością, Fundacji JiM oraz z literaturą poświęconą tematyce wspomagania rozwoju.

Każdy z uczestników będzie mógł wesprzeć przedsięwzięcia realizowane w SOSW poprzez zakup płyty – cegiełki z nagraniem piosenki autorstwa i w wykonaniu społeczności placówki.

Obawiasz się, że Twoje dziecko nie rozwija się harmonijnie?
Przyjdź, posłuchaj, dowiedz się więcej.
Udział w konferencji jest bezpłatny. Każdy z uczestników dostanie pakiet z materiałami informacyjnymi oraz zaświadczenie udziału w konferencji.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ona #2240187 | 81.190.*.* 8 maj 2017 18:26

    Ciekawa inicjatywa, będę bo chyba warto.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages