Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Policja: wodniacy gotowi do sezonu

2017-04-30 14:01:46 (ost. akt: 2017-04-30 14:03:49)
Policjantom z Posterunku Policji w Rynie przekazana została nowa łódź

Policjantom z Posterunku Policji w Rynie przekazana została nowa łódź

Autor zdjęcia: Arch. KPP Giżycko

Giżyccy policyjni wodniacy rozpoczęli tegoroczną służbę na Jeziorze Ryńskim oraz Niegocinie. Przy okazji oficjalnego rozpoczęcia służb na wodzie, policjantom z Posterunku Policji w Rynie przekazana została nowa łódź.

29.04.2017 r. w Rynie miało miejsce oficjalne rozpoczęcie tegorocznych policyjnych służb na wodzie. Komendant Powiatowy Policji w Giżycku mł. insp. Przemysław Rawa przekazał łódź do pełnienia służby na wodach policjantom podległym Posterunkowi Policji w Rynie, pod których nadzorem znajduje się Jezioro Ryńskie.

W takcie spotkania, w którym m.in. uczestniczyli Burmistrz Miasta i Gminy Ryn Józef Karpiński oraz Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Ryn Jarosław Filipek, zebrani goście mieli możliwość przyjrzenia się z bliska nowemu nabytkowi lokalnego posterunku oraz sprawdzenia jego możliwości na wodzie.

Należy wspomnieć, że okres letni to czas wzmożonej pracy policyjnych ogniw wodnych. Funkcjonariusze nie tylko pilnują porządku na drogach ale również o porządek i bezpieczeństwo dbają na wodach. Podczas takich służb policjanci przede wszystkim dbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających i wczasowiczów m.in. biorąc udział w akcjach ratowniczych i poszukiwawczych prowadzonych na wodzie, eliminują zagrożenia, których często dopuszczają się sami żeglarze. Aby stanąć za sterami łodzi mundurowi musieli najpierw przejść specjalistyczne przeszkolenie. Wielu z nich na co dzień pełni służbę patrolową. Jednak, gdy przychodzi okres letni zamieniają radiowozy na łodzie i ruszają na jeziora.

Policyjni wodniacy zwracają uwagę, że największym zagrożeniem dla wypoczywających nad wodą jest brawura i lekceważenie żywiołu jakim jest woda. Dlatego też dyscyplinują nieostrożnych użytkowników skuterów wodnych, kontrolują wyposażenie jachtów, sprawdzają trzeźwość sterników, zwracają uwagę na bezpieczeństwo turystów korzystających z kąpielisk na plażach.

Wodniacy ściśle współpracują z WOPR-em, Straż Leśną, a ich wspólne działania mają na celu przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo osób wypoczywających na akwenach WJM.

KPP w Giżycku

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mirek żeglarz z Rynu #2235401 | 31.0.*.* 1 maj 2017 08:52

  Przypominam, że w Rynie przy Ośrodków Sportów Wodnych ,,Zofiówka" stacjonuje od 1 czerwca do 1 listopada W#ona Karetka Pogotowia Ratunkowego. Obsługuje wezwania na wodzie i przy brzegu jeziora i kanałów. Obsada karetki to : dwóch doświadczonych ratowników medycznych i ratownik wodny. Karetka ta niczym w wyposażeniu się nie różni od lądowej. kilkakrotnie byłem świadkiem ich akcji. uratowali już kilka osób w okolicy Rynu. Sam też już ich wzywałem do wypadku. Numer naszych wodnych ratowników na całych Mazurach : 601 100 100

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. stary, stary żeglarz #2235390 | 31.0.*.* 1 maj 2017 08:33

  Już minęły dobre czasy.. Wypływajc z portu zliczało się dwa chłystasy. Pierwszy polew był zawsze za burte Neptunowi, potem dla sternika.. Nim zrobiłeś ze dwa halsy juz butelka znika!!! Potem druga sie ,,rozlała"" By załoga szanty śpiewać zaczynała. Tak to kiedyś się pływało.... Teraz koniec - się ,,PRZELAŁO" Nie wypływaj z portu wcale!! Kiedy jesteś po gorzale !!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Dera #2235090 | 88.156.*.* 30 kwi 2017 15:57

  Od kiedy można łowić z łodzi? Od dziś czy od jutra? Gospodarstwo Bartołty!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages