Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Działacze kultury i sportowcy nagrodzeni przez burmistrza Giżycka

2017-04-21 19:50:27 (ost. akt: 2017-04-21 20:04:05)
Na scenie nagrodzeni przedstawiciele środowiska żeglarskiego

Na scenie nagrodzeni przedstawiciele środowiska żeglarskiego

Autor zdjęcia: Archiwum GG

Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz 21 kwietnia na specjalnej uroczystości wręczył nagrody za osiągnięcia w 2016 roku działaczom kultury, sportowcom i trenerom.

Sportowcy, ich trenerzy oraz działacze kultury na uroczystości przygotowanej przez Giżyckie Centrum Kultury w sali konferencyjnej Portu Ekomarina, 21 kwietnia odebrali z rąk burmistrza Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza wyróżnienia za osiągnięcia w 2016 roku. Specjalnym gościem imprezy była medalistka olimpijska z Vancouver i Soczi w jeździe szybkiej na lodzie Luiza Złotkowska. Sportsmenka wspierała burmistrza przy wręczaniu nagród i wyróżnień.
Część uhonorowanych sportowców i działaczy kultury otrzymała nagrody pieniężne (łącznie 5000 zł w dziedzinie kultury, 15000 zł w sporcie).
GG

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (22) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. A #2237378 | 83.6.*.* 4 maj 2017 15:39

  Hmmm Wniosek nasuwa się sam . Kto siedzi blisko koryta i ma zapas wazeliny ten ma zyski i jest zauważany . Dupowłazy bez moralnego kręgosłupa i bez własnego zdania .Sprawiedliwości nie było i nie będzie .

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. wynik #2231426 | 89.229.*.* 25 kwi 2017 22:37

  wynikowi nie jest równy

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. T. #2230424 | 188.146.*.* 24 kwi 2017 22:46

  Dzisiaj ukazało się na BIPie zarządzenie w sprawie nagród i przyznam, że jego treść zdumiała mnie. Zawodnicy - medaliści Mistrzostw Europy, Mistrzostw Polski i OOM, którzy uprawiają sport np. od 8 lat i podporządkowali tej pasji całe swoje życie, zostali potraktowani tak samo lub gorzej (nagroda wyniosła 200 zł) jak medaliści mistrzostw województwa lub okręgu. Niestety, widać, że nagrody są przyznawane przypadkowo bez znajomości tematu lub działa tu jakiś system, którego logiki pojąć póki co nie można. To przykre, ten temat pojawia się co roku, a jednak nie dzieje się lepiej. Nagrody mają być głównie motywujące zawodników do dalszej pracy - tak w przypadku tych wyróżnień nie jest. Do "pominiętych" - miejsce na podium w imprezie ogólnopolskiej wcale nie musi oznaczać "wysokiego wyniku sportowego", o którym mówi uchwała RM. Wiele imprez sportowych ma charakter ogólnopolski (przynajmniej w nazwie), uczestniczy w niej kilka klubów i w poszczególnych klasyfikacjach (np. wiekowych) rywalizuje kilku-kilkunastu zawodników. Czy jest to wysoki wynik, za który Burmistrz miałby przyznawać jakieś nagrody? Nie dajmy się zwariować - to tylko wstęp do uprawiania sportu. Rozumiem, że rodzice chcą widzieć swoje dziecko wśród wyróżnionych. Ale popracujcie ciężko z dziećmi kilka lat, podporządkujcie temu całe życie rodzinne, przeznaczcie na uprawianie sportu znaczną część domowego budżetu i wówczas być może (przy odpowiednim talencie, wielu wyrzeczeniach i katorżniczej pracy zawodnika) osiągniecie wynik w postaci medalu na poważnej imprezie rangi mistrzowskiej. Zapewniam, że satysfakcja będzie ogromna, a nagroda finansowa Burmistrza w wysokości 200 zł brutto po prostu tylko Was rozbawi. Tego Wam serdecznie życzę!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. POMINIĘCI #2229968 | 83.9.*.* 24 kwi 2017 14:59

  Wielka szkoda ,że wszyscy sportowcy ,którzy w ubiegłym sezonie zajmowali miejsca na podium nie zostali nagrodzeni w formie pieniężnej . Otrzymali tylko dyplomy i statuetki szklane . W artykule , który się pojawił po gali sportów lodowych( 07.04.2017) nawet nie było zmianki o młodych panczenistach . Tak samo młodzież została pominięta w nagrodach pieniężnych. Mimo zajmowania 1/2/3 miejsc w zawodach ogólnopolskich .Panie Burmistrzu ta młodzież nie jest gorsza od innych i powinna być traktowana tak samo ,a wielu z nas ma poczucie że oni są pomijani przez Pan. Nie wiem może Pan dokładnie nie przygląda osiągnięć młodych panczenistów albo w ogóle je pomija.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Wstyd mi za burmistrza Iwaszkiewicza SLD #2229709 | 217.99.*.* 24 kwi 2017 11:17

  Ciągłe szopki, a rozwój miasta stoi w miejscu. Ale tak jest jak SLD obejmuje władze :)

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (22)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages