Niedziela, 17 listopada 2019. Imieniny Grzegorza, Salomei, Walerii

Marszobieg dla autyzmu odbył się w Giżycku

2017-04-10 09:45:47 (ost. akt: 2017-04-10 09:50:11)

Autor zdjęcia: Anna Trześniewska

2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Już po raz drugi Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Podaruj dziecku radość” przy Zespole Szkół nr 1 w Giżycku włączyło się w obchody tego dnia.

W tym roku zorganizowaliśmy w Giżycku MARSZOBIEG DLA AUTYZMU, na który zaproszeni zostali mieszkańcy naszego miasta i powiatu, by w ten sposób solidaryzować się z osobami z autyzmem. Podczas tej imprezy propagowaliśmy wiedzę na temat tego deficytu wśród społeczności lokalnej, rozdając ulotki oraz przedstawiając prelekcję na temat „Autyzm- poznaj, zrozum, pomóż ?” Honorowy Patronat nad MARSZOBIEGIEM DLA AUTYZMU objęła Senator RP pani Małgorzata Kopiczko.

Po rozgrzewce, przeprowadzonej przez panią Barbarę Somionkę z GOKiR-u w Wilkasach wyruszyliśmy spod Caffe Crema i maszerowaliśmy ulicami: Kolejowa, Nadbrzeżna, przez most obrotowy, koło Hotelu St Bruno. Marszowi towarzyszyły okrzyki jednej z mam autysty, mówiące o tym dniu i o tym deficycie. W Parku Rogera Goemaer'a rozpoczęliśmy bieg ulicą Św. Brunona, na Wzgórze Św. Brunona, gdzie znajdowała się niebieska meta z niebieskimi lizakami.

Po prelekcji na temat; Autyzm- poznaj, zrozum, pomóż! Zaprosiliśmy uczestników marszobiegu na poczęstunek: kawa, ciastka, napoje, kiełbasa z grilla. Tego dnia wszyscy byliśmy niebiescy, uczestnicy otrzymali koszulki niebieskie z nazwą imprezy.

Dziękujemy wszystkim instytucjom, którzy wspierali organizację MARSZOBIEGU DLA AUTYZMU, a także uczestnikom, którzy tego dnia solidaryzowali się z osobami z autyzmem. W akcie solidarności z autystami wzięła udział Senator RP Małgorzata Kopiczko, wójt Gminy Giżycko Marek Jasudowicz, dyrektorzy, nauczyciele, rodzice i dzieci Zespołu Szkół nr 1 w Giżycku oraz innych placówek oświatowych, słuchacze Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa, Giżyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz wielu giżycczan. Tego dnia na niebiesko świeciło nie tylko niebo, ale też Hotel St Bruno, Urząd Miejski, SOSW, Caffe Crema. Wszystkim dziękujemy!

W imieniu organizatorów: A. Trześniewska

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Anna2

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages