środa, 29 stycznia 2020. Imieniny Franciszka, Konstancji, Salomei

Kochajmy pieski - stop przemocy

2017-04-10 09:27:15 (ost. akt: 2017-04-10 09:35:29)

Autor zdjęcia: Przedszkole "Bajka"

W dniach 27-31 marca 2017 r. na terenie Przedszkola „Bajka” odbyła się akcja pod hasłem „Kochajmy pieski – stop przemocy”. Organizatorami przedsięwzięcia były nauczycielki: Dorota Bartłoczuk, Mirosława Górka oraz Zofia Todryk.

Podczas tego tygodnia dzieci uczestniczyły w projekcji filmów. Dowiedziały się z nich m. in. jaką rolę pełnią psy w służbie człowiekowi, poznały pracę psów ratowników, tropicieli itp. Uświadomiły sobie ponadto, że posiadanie psa wiąże się z odpowiedzialnością za jego życie.

Przedszkolaki odbyły spotkanie z Panem Janem Kuncewiczem, kierownikiem schroniska i członkiem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Zaproszony gość odwiedził dzieci wraz z psem pochodzącym ze schroniska. Wszystkie grupy przedszkolne tworzyły plakaty, których bohaterami były psy.

Podczas trwania akcji przeprowadzono zbiórkę starych koców, kołder, poduszek, dywaników oraz miseczek, które to przedmioty zostały przekazane opiekunowi schroniska w miejscowości Bystry. W drugim dniu akcji nasze przedszkole gościło Panią Jadwigę Pytlakowską, miłośniczkę kotów. Zaproszona wraz ze swoim ulubieńcem kotką „Murką” przybliżyła przedszkolakom wiele ciekawych informacji o życiu kotów.

Za udział w akcji wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe, odblaskowe zawieszki w kształcie pieska. Organizatorzy dziękują za udział w akcji wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages