Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

JaTitan - drużyna I LO wicemistrzami kraju

2017-04-05 10:43:26 (ost. akt: 2017-04-05 10:45:02)

Autor zdjęcia: I Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Kętrzyńskiego

Uczniowie I LO od 5 lat plasują się w ścisłej krajowej czołówce konkursu JaTitan, Zarządzanie Firmą, od 4 lat zdobywając miejsca medalowe.

W tym roku w rozegranych w Ministerstwie Finansów ogólnopolskich finałach udział wzięły aż 2 drużyny. Zespół Legendary7 (Marta Ejsymont, Rafał Noga) uzyskał tytuł finalisty, natomiast Emilia Dobko i Anna Perżyło z zespołu NIEOBLICZALNI, uzyskały wicemistrza kraju.

— Podziwiam zespoły z Giżycka – mówi Danuta Romanowska, krajowy koordynator programu Zarządzanie Firmą. – Obserwuję, że z każdym rokiem reprezentują coraz wyższy poziom wiedzy, ale najważniejsze jest to, że potrafią wspaniale współpracować ze sobą i dzielą się wiedzą. Starsi uczą młodszych, zarażają ich swoją pasją. Wiem, że także absolwenci wracają do szkoły i pomagają swoim młodszym kolegom i koleżankom zrozumieć podstawy zarządzania i poznać różne strategie rządzące rynkiem gospodarczym. Z dużym sentymentem wspominam Kamila Domysławskiego i Zuzannę Ejsymont.

Kamil samodzielnie "rozgryzał" podstawy zarządzanie i podzielił się swoimi spostrzeżeniami z pozostałymi. Zuzia jest młodą osobą bardzo kompetentną, dbającej o dobro całej grupy ze szkoły. W tym roku poprosiłam ją o poprowadzenie rozgrywek finałowych. Bardzo cenna u wszystkich grup z Giżycka jest umiejętność współpracy i zdrowej rywalizacji, dzięki temu zespoły osiągają każdego roku sukces w konkursie krajowym.

Ja Titan jest grą symulacyjną, której celem jest wypracowanie jak najlepszego wyniku finansowego wirtualnej spółki. W tym roku ponad 1300 firm uczniowskich stanęło do rywalizacji, w ramach której podejmowały wiele decyzji biznesowych: mogły zaciągać kredyty w wirtualnym świecie, uruchamiać nowe linie produkcyjne, decydować o fuzjach, a także inwestycjach w promocję i badania czy marketing.

O wynikach finansowych firmy decydują nie tylko decyzje podejmowane przez zespół, ale również poczynania pozostałych przedsiębiorców konkurujących na tym samym symulowanym rynku. W konsekwencji uczniowie muszą być przygotowani na rozwiązywanie złożonych problemów biznesowych.

- Umiejętności, które uczniowie nabywają w trakcie gry, takie jak zarządzanie strategiczne, podejmowanie decyzji, szybkie analizowanie informacji, praca w grupie, przydają się nie tylko w życiu zawodowym, lecz także osobistym. To doskonała lekcja planowania swojej pracy w czasie oraz konsekwencji w działaniu – wyjaśnia Danuta Romanowska – Nawet jeśli uczniowie nie zostaną w przyszłości przedsiębiorcami, to z pewnością będą konsumentami, a zatem klientami różnych firm. Zdobyta wiedza pozwoli im na efektywniejsze dysponowanie posiadanymi zasobami i ułatwi osiągnięcie sukcesu – dodaje.

Dodatkową nagrodą dla finalistów konkursu jest udział w rozgrywce pokazowej, tzw. Friendly Game, podczas której młodzieży towarzyszą przedstawiciele ze świata biznesu. Wolontariusze podzielą się swoimi doświadczeniami z zakresu prowadzenia przedsiębiorstwa.

I LO w Giżycku

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mieszkaniec #2219526 | 31.0.*.* 9 kwi 2017 01:08

    Gratulacje !!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages