Niedziela, 17 listopada 2019. Imieniny Grzegorza, Salomei, Walerii

Sukces informatyka z ZSEiI

2017-04-05 10:38:35 (ost. akt: 2017-04-05 10:42:09)

Autor zdjęcia: Mirosław Plaugo

W "Elektryku" można być dobrym ekonomistą. 22 marca 2017 r.odbył się w Suwałkach II Konkurs Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce pod hasłem „Oszczędności można zamienić w przyjemności”, skierowany do szkół ponadgimnazjalnych.

Organizatorem konkursu był Wydział Humanistyczno – Ekonomiczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. prof. F. Szczepanika w Suwałkach. Cel konkursu – to edukacja ekonomiczna młodzieży, propagowanie zasad racjonalnego gospodarowania oraz pobudzanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży w zakresie wiedzy ekonomicznej, a także zjawisk i procesów gospodarczych zachodzących we współczesnym świecie. Polegał on na rozwiązaniu zestawu zadań (60 pytań testowych z jedną odpowiedzią, 3 zadań do rozwiązania i 2 zadań wymagających dłuższej odpowiedzi).

W konkursie wzięło udział około 120 osób z woj. podlaskiego i warmińsko – mazurskiego. Uczeń klasy pierwszej ZSEiI w Giżycku (technik informatyk) – Kacper Mariusz Bochan zajął II miejsce. Opiekun – nauczyciel Grażyna Żynel.
Uroczyste wręczenie nagród laureatom II Konkursu o Ekonomii i Gospodarce pod hasłem „Oszczędności można zamienić w przyjemności” odbyło się w Dniu Ekonomisty w PWSZ w Suwałkach, tj. 29 marca 2017 r.

Organizatorzy zaprezentowali m. in. kierunki kształcenia na Wydziale Humanistyczno – Ekonomicznym PWSZ, ciekawy wykład na temat „ Potwór Frankenstein uciekł”, prezentacje młodych ekonomistów, konkurs „1 z 10”, koncert prof. Tadeusza Trzaskalika – wykładowcy Wydziału Humanistyczno- Ekonomicznego.

Zaangażowanie i wkład pracy włożony przez Kacpra w przygotowanie do konkursu przełożyło się bezpośrednio w sukces ekonomiczny, ponieważ organizatorzy ufundowali laureatom nagrody pieniężne.
Życzymy mu wielu sukcesów w drodze do własnego biznesu.
Grażyna Żynel

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages