środa, 16 stycznia 2019. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Projektantka z Giżycka na prestiżowych targach w Mediolanie

2017-04-06 18:00:00 (ost. akt: 2017-04-06 14:38:02)
Paulina Puciłowska

Paulina Puciłowska

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Salone del Mobile to najbardziej prestiżowe targi poświęcone projektowaniu wnętrz i dizajnowi. Odbywają się w Mediolanie. W dzielnicy Brera, uważanej za kolebkę wzornictwa przemysłowego, otwarto wystawę, na której zobaczyć możemy między innymi dzieła 26-letniej giżycczanki - Pauliny Puciłowskiej.

Trzy smukłe, eleganckie formy wykonane z białej gliny, sympatycznie nazwane White Fellows (ang. Biali Przyjaciele) stanowią serię lamp zaprojektowanych i wykonanych przez Paulinę Puciłowską.
Prace giżycczanki wystawiane są w galerii Next Agency w Mediolanie w dniach 3 – 9 kwietnia 2017 r. Wystawę zorganizowała agencja Meet My Project z Paryża. Zajmuje się ona prezentowaniem wybranych dzieł wschodzących projektantów z całego globu.

Paulina uczęszczała do I Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku do klasy o profilu matematyczno–fizycznym w Giżycku, gdzie przygotowała się do egzaminów na studia architektoniczne. Od 2009 roku studiowała w Gdańsku dwa kierunki równocześnie, zdobywając tytuł magistra inżyniera architekta na Politechnice Gdańskiej oraz licencjata wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

W trakcie studiów ukształtowało się jej zamiłowanie do eksperymentowania z gliną. Z sukcesami brała również udział w ogólnopolskich i międzynarodowych warsztatach i konkursach architektonicznych, a jej projekty wzornicze pojawiły się między innymi na wystawie w Berlinie. Obecnie pracuje jako architekt w międzynarodowym biurze Hadi Teherani Architects w Hamburgu, w Niemczech. Równocześnie rozwija swoją pasję do ceramiki. Po raz pierwszy jej prace były wystawiane w Galerii Sima w Gdyni latem 2016 roku, w trakcie Gdynia Design Days.

Autorka marzy o zamieszkaniu na włoskiej prowincji, gdzie wśród inspirujących krajobrazów mogłaby poświęcić się tworzeniu. Zapytana o radę przy wyborze ścieżki kariery stwierdza, że trudno jest przewidzieć, co będzie czyjąś pasją na całe życie. Nie należy więc za wszelką cenę stawiać na dziedzinę, której nie jesteśmy pewni, lecz próbować poznać siebie i zgłębić najbliższe nam zainteresowania. To powinno być receptą na życiową satysfakcję, która może sama przerodzić się w sukces.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages