Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Strażacy apelują – nie podpalajcie traw

2017-04-03 16:04:54 (ost. akt: 2017-04-03 16:07:45)
Pożar trawy w Reszlu.

Pożar trawy w Reszlu.

Autor zdjęcia: KPPSP Kętrzyn

Stop pożarom traw to hasło kampanii przeciwko wypalaniu roślinności jaką rozpoczęli strażacy. Tego rodzaju pożary są wiosenną plagą. W ubiegłym roku giżyccy strażacy wyjeżdżali do takich zdarzeń 123. razy.

Wypalanie roślinności powoduje znaczny wzrost zagrożenia pożarowego obszarów leśnych, zabudowań, a często życia i zdrowia ludzi. Za większość pożarów traw odpowiedzialny jest człowiek. Niestety, w Polsce panuje przekonanie, że spalenie suchej trawy użyźni w sposób naturalny glebę, co spowoduje szybszy i bujniejszy wzrost młodych roślin.
W 2016 roku na terenie działalności Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku odnotowane 123 tego rodzaju pożary. Na szczęście na terenie powiatu giżyckiego ofiar nie było, ale w kraju w wyniku takich zdarzeń straciło życie 6. osób a 81 zostało rannych.
W związku z tym strażacy giżyccy apelują do mieszkańców o zaniechanie praktyk wypalania roślinności – nie w tym nic pozytywnego, a może być przyczyną tragedii. Wbrew powszechnym poglądom na pewno wypalanie szkodzi przyrodzie.
GG
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages