Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Byli oficerowie 15 Brygady na ławie oskarżonych

2017-03-29 11:19:05 (ost. akt: 2017-03-29 11:38:56)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

29 marca przed Sądem Rejonowym w Giżycku rozpoczął się proces trzech oficerów Wojska Polskiego, którzy 15 września 2016 roku w giżyckim Hotelu St. Bruno pobili i znieważyli interweniujących wobec nich policjantów i strażnika miejskiego.

Zobacz także: Oficerowie z Giżycka ranili strażnika miejskiego. Kolejne zarzuty za bójkę w hotelu Oficerowie z Giżycka ranili strażnika miejskiego. Kolejne zarzuty za bójkę w hotelu Prokuratura Okręgowa w Białymstoku rozszerzyła listę zarzutów wobec żołnierzy, którzy miesiąc temu w hotelu St. Bruno w Giżycku zaatakowali...
Zobacz także: Trzech oficerów Wojska Polskiego skatowało policjantów w Giżycku Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu! Trzech wysokich rangą oficerów Wojska Polskiego w jednym z giżyckich hoteli poturbowało interweniujących policjantów. Sprawą zajmuje się Żandarmeria...
Proces toczy się za zamkniętymi drzwiami. Rozprawa jest niejawna z uwagi na fakt znieważenia funkcjonariuszy policji.

Trójka oskarżony stawiła się na rozprawę, podobnie jak czworo pokrzywdzonych funkcjonariuszy (troje policjantów i strażnik miejski). Proces rozpoczął się, a prokurator z Prokuratury Okręgowej w Białymstoku Krzysztof Zwoliński odczytał akt oskarżenia.

Proces dotyczy incydentu, do którego doszło w nocy 15 września 2016 roku w restauracji giżyckiego Hotelu St. Bruno. Trzech wysokich rangą oficerów 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej zachowywało się głośno i obrażało obsługę hotelu. Wezwano policję. Na miejsce przybyła patrol składający się z policjantki i strażnika miejskiego. Nie poradził sobie i wezwał wsparcie. Przybył kolejny patrol składający się z policjantki i policjanta. Doszło do szarpaniny, w wyniku której trzech mundurowych trafiło do szpitala.

Po incydencie trzej oficerowie przestali być żołnierzami 15 GBZ, i zostali przeniesieni do rezerwy kadrowej. Teraz zasiedli na ławie oskarżonych.

GG

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (36) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mała #2213999 | 83.9.*.* 31 mar 2017 14:58

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Znieważyli honor policji?! Wszyscy wiedzą ,że kto ma układy na psiarni nie będzie odpowiadał jako oskarżony. Układy i tyle.

 2. OBYWATEL #2212750 | 81.190.*.* 30 mar 2017 14:16

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Honor to cecha, która powinna cechować wszystkich i wytykanie żołnierzom braku honoru nie wspominając o honorze policji, strażników itd. to trochę słabe.

 3. an ja #2212730 | 81.190.*.* 30 mar 2017 13:49

  Skoro żołnierze mają składać kwity to policjanci jak nie umieją sobie poradzić z podstawowym postępowaniem przy zatrzymaniu to również powinni złożyć kwity, pójść do cywila a nie po sądach się ciągać, ośmieszać mundur i całą instytucję zwaną Policją. A strażnik miejski i cała reszta to śmiech na sali.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. pop #2212670 | 89.229.*.* 30 mar 2017 12:27

  jEDNI DRUGICH WARCI. DZIECINADA . ZOŁNIERZE POWINNI PIĆ MLEKO I W PIASKOWNICY WALCZYĆ DREWNIANYMI KIJAMI A POLICJANCI NIE KOMEDIOWAĆ I NIE BIEGAĆ PO TELEWIZJACH I GAZETACH TYLKO INERWENCJE ZAKONCZYĆ JAKJ NALEŻY.BRAK PROFESJONALZMU. ZA STAREJ ZMIANY BY TEGO NIE BYŁO BO PO CO TO KOMU. AQ Z TEGO SPRAWE KARNĄ ZROBILI. POLICJANTOM COŚ SIE STAŁO WOGÓLE CZY TYLKO BANDARZE SWIADCZĄ O TYCH OBRAŻENIACH .?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. lak #2212655 | 83.9.*.* 30 mar 2017 12:08

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. taka baba policja - to baby do garów z wojskiem wysokiej szarszy to zawsze sie można dogadać a tym bardzie ze to były policjantki nie potrafiły załagodzić grzecznie i po cichu sprawy a teraz wszyscy maja zajęcie -po co było zaczynać z wojskiem z nimi można było grzecznie uspokoić było wezwać wojsko a nie policjantki - tak robią baby7

Pokaż wszystkie komentarze (36)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages