Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Dzień Otwarty w Gimnazjum nr 1 - gośćmi byli przyszli uczniowie podstawówki i ich rodzice

2017-03-28 08:15:04 (ost. akt: 2017-03-28 08:17:41)

Autor zdjęcia: Gimnazjum nr 1 w Giżycku

W Gimnazjum nr 1 odbył się Dzień Otwarty. Najważniejszymi gośćmi byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 wraz z rodzicami.

Nauczyciele gimnazjum jak i SP 6 służyli swoją pomocą i udzielali informacji związanych z funkcjonowaniem szkoły od września. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia całego budynku oraz uczestniczenia w różnorodnych zajęciach.
W auli czekali nauczyciele wychowania fizycznego, którzy odpowiadali na wszystkie pytania związane z organizacją zajęć w-f .
Można było też obejrzeć prezentację na temat działalności szkoły oraz pograć w tenisa stołowego. Cieszył się on wyjątkowym zainteresowaniem, bowiem każdy chciał spróbować swoich możliwości.


Na I piętrze , zarówno młodsi jak i starsi, sprawdzali się w grach planszowych, zajęciach plastycznych - malując barwne motyle, matematycznym orgiami - tworząc wiosenne kwiaty.
Na II piętrze gimnazjaliści wraz z nauczycielami zachęcali do udziału w zajęciach językowych, ćwiczeniach udzielania pierwszej pomocy i robotyki. Zaprezentowano działanie robotów - efekt pracy koła robotycznego, które wzbudziło duże zainteresowanie. Na zajęciach z języka niemieckiego z entuzjazmem, zwłaszcza ci młodsi, układali puzzle/landy w formę  mapy Niemiec, z kolei starsi uczniowie doskonale odgadywali nazwy dyscyplin sportowych w ich oryginalnym, niemieckim brzmieniu.

Przyszli uczniowie szkoły chętnie zaglądali do pracowni geograficznej , ponieważ w niej mogli odbyć swoją wymarzoną podróż . Co niektórzy zwiedzali państwa sąsiadujące z Polską, inny wybierali cieplejsze kraje Basenu Morza Śródziemnego, ale byli też i tacy śmiałkowie, którzy wybrali się w podróż dookoła świata.

Na III piętrze najstarsi uczniowie mogli obejrzeć pracownię biologiczną oraz wziąć udział w zajęciach z chemii, na których drugoklasiści prezentowali projekt edukacyjny pod tajemniczym tytułem: „Czary mary - czyli jak poczuć „chemię” do chemii”. Grupa młodych chemików zastanawiała się, dlaczego dzieci nie lubią chemii. Okazało się, że po wyczarowaniu „Lokomotywy”, „Smoka – Czarnej Bestii”, „Tęczowego mleka”, „Ducha w butelce” chemia może być fascynująca. Na pamiątkę goście otrzymali „ocean w butelce”.

W pracowni biologicznej zwiedzający mogli zapoznać się z ciekawymi preparatami i modelami.
Najwięcej emocji wzbudzało prawidłowe złożenie ryby ze wszystkimi narządami wewnętrznymi, a także prawidłowe umiejscowienie , np. wątroby, trzustki czy żołądka w korpusie człowieka.
Najmłodsi sprawdzali, jak kłuje najeżka lub jak gryzie szczupak....

Należy wspomnieć, że od 1 września 2017 r. w budynku Gimnazjum nr 1 przy ul. Gimnazjalnej 1 rozpocznie działalność Szkoła Podstawowa nr 6. Pomieszczenia na parterze przejdą gruntowny remont. Powstanie sala dla oddziału przedszkolnego, wyremontowana zostanie biblioteka, świetlica i szatnia. Zajęcia dla uczniów klas I-III odbywać się będą na I piętrze. Sale na tym piętrze doposażone zostaną w wymagane meble i sprzęt. Na II i III piętrze znajdą się sale lekcyjne dla uczniów klas IV-VIII oraz oddziałów gimnazjalnych.


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages