Poniedziałek, 24 września 2018. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Tydzień Matematyczny w Gimnazjum nr 2

2017-03-21 22:09:32 (ost. akt: 2017-03-21 22:11:10)

Autor zdjęcia: Gimnazjum nr 2 im. Chwały Oręża Polskiego w Giżycku

W naszej szkole odbyła się II EDYCJA Tygodnia Matematycznego, a w nim: Ogólnoszkolny konkurs „Mistrz Rachunków ”,Międzynarodowy Dzień Liczby Pi,Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur, konkurs na Grę Matematyczną

W dniach 13-17 marca w naszej szkole odbyła się II EDYCJA Tygodnia Matematycznego, a w nim:
• 13.03.2017 – Ogólnoszkolny konkurs „Mistrz Rachunków”. W rywalizacji wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności szybkiego liczenia z wykorzystaniem własności działań. Polegał on na wykonaniu 9 działań rachunkowych w ciągu 5 minut. Bezapelacyjnym „Mistrzem Rachunków” został Piotr Fil z klasy III C.
• 14.03 2017 – Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Dzień ten obchodziliśmy przygotowując plakaty na konkurs oraz słodkie wypieki
z liczbą Pi. Było wesoło i na poważnie, zgodnie z hasłem wykonywanych plakatów. Ciasta z liczbą Pi nieco osłodziły życie na lekcjach matematyki. P Wszyscy mieli okazję przypomnieć sobie własności liczby Pi i jej zastosowanie, również w życiu codziennym.I miejsce za wykonanie plakatu z liczbą Pi zdobył Robert Piórko z klasy IIa.
• 16 03 2017r. - Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur.
Wzięło w nim udział 24 uczniów. Mamy nadzieję na wysokie wyniki, które poznamy w drugiej połowie maja.
• 17.03.2017- konkurs na Grę Matematyczną.Uczniowie w większości zaprezentowali własnoręcznie wykonane gry planszowe. Pierwszą nagrodę zdobył kwartet z klasy IIIc w składzie: Piotr Fil, Adam Ferenc, Adrian Siadkowski i Wojciech Piestrzyński.
Chłopcy wykonali grę komputerową Sudoku w języku programowania Python, są to umiejętności na wyższym poziomie.
O tym, że matematyka może być łatwa i przyjemna, a czasami zabawna przekonywały nas Panie N. Kondak, J. Morska
i M. Mikołajun.

Gimnazjum nr 2 im.Chwały Oręża Polskiego w Giżycku

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages