Niedziela, 17 listopada 2019. Imieniny Grzegorza, Salomei, Walerii

Wkrótce koniec zapisów do przedszkoli i szkół

2017-03-19 12:00:00 (ost. akt: 2017-03-19 15:07:30)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Tylko do 24 marca będą przyjmowane dokumenty do miejskich przedszkoli do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Zatem kto jeszcze tego nie zrobił,powinien się pośpieszyć. Nieco więcej czasu mają rodzice, by zapisać pociechy do pierwszych klas szkół podstawowych. W tym przypadku termin końcowy to 4 kwietnia.

Warto może zwrócić jeszcze raz uwagę, iż nowa sieć szkół daje możliwość zapisania do pierwszej klasy szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Warszawskiej 39, w budynku, gdzie obecnie funkcjonuje Gimnazjum nr 2. Podobnie rodzice, którzy wybiorą Szkołę Podstawową nr 6 muszą mieć świadomość, że placówka ta we wrześniu znajdzie się w obecnym budynku „zielonej szkoły”, czyli obecnego Gimnazjum nr 1 przy ulicy Gimnazjalnej.

Rok szkolny 2017/2018 przyniesie również zmiany dla uczniów klas III i VI w Szkole Podstawowej nr 7. Rodzice w ich przypadku mogą zdecydować o przeniesieniu do nowej Szkoły Podstawowej nr 2. O terminach składania wniosków władze miasta powiadomią specjalnym komunikatem. Z sygnałów docierających do redakcji wynika, że są rodzice zainteresowani takim rozwiązaniem. Do nich adresowana będzie akcja informacyjna oraz „Dni otwarte przyszłej SP nr 2”, tak by można było poznać i sama szkołę i pracującą w niej kadrę nauczycielską.

Z istotnych informacji warto jeszcze zwrócić uwagę na możliwość skorzystania z oferty klas sportowych. W SP 4 jest pływanie od 1kl. i od 4kl. żeglarstwo. SP 6 (1) ul. Gimnazjalna 1 to tenis stołowy/gimnastyka od 1kl, i od 4kl. siatkówka/piłka ręczna. Natomiast SP 7 oferuje taniec od kl. 1 (trwają ustalenia), oraz łyżwiarstwo od 4 kl.

GG
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages