Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Światowy Dzień Liczby Pi oraz Ogólnopolski Dzień Matematyki w Gimnazjum nr 1

2017-03-18 09:49:22 (ost. akt: 2017-03-18 09:58:45)

Autor zdjęcia: Gimnazjum nr 1 w Giżycku

14 marca 2017 r. po raz pierwszy w Gimnazjum nr 1 obchodziliśmy Światowy Dzień Liczby Pi oraz Ogólnopolski Dzień Matematyki. Wydarzenie miało na celu pokazanie, że matematyka to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale również znakomita przygoda i mnóstwo zabawy.

Obchody tego święta rozpoczęliśmy od prezentacji multimedialnej dotyczącej ciekawostek o magicznej liczbie Pi. Następnie pod merytorycznym nadzorem pani Jolanty Cichockiej uczniowie klas trzecich w krótkim przedstawieniu pt.: „I ty możesz polubić matematykę” przybliżyli sylwetki słynnych matematyków: Talesa, Pitagorasa , Euklidesa , Archimedesa , Kartezjusza i Izaaka Newtona. Recytowali wiersze i śpiewali piosenkę o ,,Królowej nauk” czyli matematyce.

Na koniec uroczystości wszystkich uczestników poczęstowano słodkościami tematycznymi związanymi z Liczbą Pi przygotowanymi przez uczniów naszego gimnazjum.

Mamy nadzieję, że tego dnia każdy uczeń znalazł coś dla siebie interesującego. Nawet na tak poważną naukę, jaką jest matematyka, warto czasem spojrzeć z lekkim przymrużeniem oka. Święto matematyki niewątpliwie miało walory dydaktyczne.

Gimnazjum nr 1 w Giżycku

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Humanista #2204860 | 5.172.*.* 19 mar 2017 16:21

    WZÓR NA OBWÓD KOŁA: 2Pi r - 2 -to liczba, r-promień a Pi- to 3 z hakiem. Jak pociąg jedzie to ten hak od Pi stuka po szynach. proste wytłumaczenie przez ,, Humanistę "- to było by na tyle! Dziękuję Państwu z uwagę.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages