Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Poznaliśmy Supersołtysów 2017

2017-03-18 13:00:00 (ost. akt: 2017-03-18 18:32:00)
Gala Supersołtys 2017 w Browarze Warmia w Olsztynie

Gala Supersołtys 2017 w Browarze Warmia w Olsztynie

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

W naszym plebiscycie na Supersołtysa 2017 Powiatu Giżyckiego zwyciężył Marian Rucki, sołtys Gajewa w gminie Giżycko. Drugie miejsce zajęła Emilia Czarniecka z Pieczonek w gminie Giżycko, a trzecie - Elżbieta Pudłowska z Siedlisk w gminie Wydminy.

Sołtys to pierwszy stopień samorządowej władzy. Wybierany w wyborach bezpośrednich ma niezaprzeczalny mandat do reprezentowania mieszkańców. Funkcja niezwykle trudna, bowiem „weryfikowany” jest każdego dnia i od razu za wszystko co dzieje się w sołectwie, a często i gminie. To on jako pierwszy zbiera „cięgi” za wszelkie niedociągnięcia władzy, to do niego pierwszego zwracają się mieszkańcy w sprawie zasypanych śniegiem dróg, i jako pierwszy musi podejmować starania w gminie o budowę nowych traktów. A jak sołectwo duże, to pracy na pewno nie brakuje.

W Browarze Warmia w Olsztynie 17 marca odbyła się uroczystość wręczenia nagród SuperSołtys 2017. Laureatów wybrali w głosowaniu czytelnicy „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego”.
W naszym konkursie wzięło udział aż 620 kandydatów, z czego 318 to kobiety. Nasi Czytelnicy na swoich faworytów oddali prawie 61 000 głosów!

Tytuł Supersołtysa województwa warmińsko-mazurskiego otrzymał Jerzy Głowacki, sołtys Frygnowa (gm. Grunwald).

Tytuł srebrnego Supersołtysa województwa warmińsko-mazurskiego przypadł Jolancie Niesiobędzkiej, sołtysce Wieprza (gm. Zalewo).

Z kolei brązowym sołtysem została Anna Kozłowska, sołtys Kiersztanówka (gm. Grunwald).

Laureaci odebrali statuetki i dyplomy z rąk Jarosława Tokarczyka, prezesa Grupy WM oraz Igora Hrywny, redaktora naczelnego „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego”.


SUPERSOŁTYS 2017 POWIATU GIŻYCKIEGO

Pan Marian Rucki z Gajewa - zwycięzca tegorocznej edycji naszego plebiscytu - tytuł Supersołtysa zdobył także w ubiegłym roku. Gajewo, w którym sprawuje mandat sołtysa, liczyponad ośmiuset mieszkańców.
- Teren jest rozległy, a i ludzi nie brakuje — komentuje Marian Rucki, który nie kryje zadowolenia ze zwycięstwa w naszym plebiscycie. — W swojej pracy społecznej kieruję się zasadą , którą powtarzała nasza mama - „Lepiej mieć stu przyjaciół, niż jednego wroga”.

Marian Rucki cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród mieszkańców swojego sołectwa, bowiem jest również radnym gminy, a więc i tu ma styczność z wieloma sprawami społecznymi i mieszkańcami. Jednak najbliższe jest mu Gajewo.

Dużą popularność potwierdziły również panie biorące udział w plebiscycie. Na drugim miejscu uplasowała się Emilia Czarniecka z Pieczonek w gminie Giżycko, która ma na swoim koncie wiele inicjatyw społecznych. Nieco niżej znalazła się Elżbieta Pudłowska z Siedlisk (gmina Wydminy). W tym przypadku do końca nie było wiadomo, kto stanie na podium, bowiem bardzo zbliżoną liczbę głosów zdobyła pani Aleksandra Giza z Boćwinki.


Więcej na temat naszych laureatów i plebiscytu zamieścimy w Gazecie Giżyckiej 23 marca.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages