Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Aktywna lekcja historii w ILO w Giżycku

2017-03-06 08:54:03 (ost. akt: 2017-03-06 08:54:33)

Autor zdjęcia: I Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Kętrzyńskiego

II edycja Gry Szkolnej "Żołnierze Wyklęci".

Z okazji Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w I Liceum Ogólnokształcącym w Giżycku odbyła się nietypowa lekcja historii. Uczniowie wzięli udział w II Edycji Gry Szkolnej "Żołnierze Wyklęci" i rywalizowali ze sobą udzielając pierwszej pomocy, wykazując się wiedzą o Żołnierzach Niezłomnych, odszyfrowując komunikaty.

Drużyny klasowe musiały wykazać się również znajomością musztry, a także umiejętnością planowania działań i przewidywania ruchów nieprzyjaciela podczas przenoszenia paczki na czas. Dzięki życzliwości dowódcy 15 Brygady Zmechanizowanej w Giżycku im. Zawiszy Czarnego oraz dowódcy Drugiego Batalionu Zmechanizowanego w Giżycku, który użyczył szkole Urządzenia Treningowego CYKLOP, uczniowie mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie przy asyście zawodowych żołnierzy.

W finale podczas biegu przez przeszkody w szranki stanęły dwie najlepsze drużyny wyłonione w I etapie gry. Zwyciężyli uczniowie z klasy 2f. Natomiast na drugiej pozycji uplasowali się uczniowie z klasy 2c. Finałowe drużyny otrzymały nagrody rzeczowe dzięki wsparciu Rady Rodziców i firmy z odzieżą patriotyczną SARMATIC. Inicjatorką gry była p. Ewa Orczyc-Musiałek, nauczycielka języka rosyjskiego.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: ILO

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages