Poniedziałek, 9 grudnia 2019. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Sanacja w giżyckim szpitalu

2017-03-03 09:45:50 (ost. akt: 2017-03-03 09:52:55)
Agnieszka Biała i Jerzy Bogacz odpowiadają obecnie za funkcjonowanie giżyckiego szpitala

Agnieszka Biała i Jerzy Bogacz odpowiadają obecnie za funkcjonowanie giżyckiego szpitala

Autor zdjęcia: Archiwum GG

Agnieszka Biała została wyznaczona przez Sąd Rejonowy w Olsztynie, Wydział V Gospodarczy na zarządcę, która przeprowadzi postępowanie sanacyjne w giżyckim szpitalu powiatowym. Postępowanie ma na celu uzdrowienie finansów szpitala.

Z wnioskiem o przeprowadzenie postępowania sanacyjnego (restrukturyzacyjnego) do sądu zwrócił się Jerzy Bogacz, zarządca przymusowy „Szpitala Giżyckiego” sp. z oo.o. Sąd 1 marca wniosek rozpatrzył pozytywnie wyznaczając na zarządcę sanacyjnego panią Agnieszkę Białą.
Głównym celem postępowania sanacyjnego jest poprawa kondycji finansowej placówki poprzez renegocjacje zawartych umów, zawieranie nowych, również szukanie nowych źródeł finansowania działalności szpitala.
W praktyce to pani Agnieszka Biała będzie obecnie zarządzać giżyckim szpitalem. Nadal w kierownictwie szpitala pozostaje Jerzy Bogacz, który będzie swoją funkcję pełnił do zakończenia sporu sądowego jaki Starostwo Powiatowe toczy ze spółką Grupa Nowy Szpital. Jerzy Bogacz będzie również prokurentem pani Agnieszki Białej, zarządcy sanacyjnego.
Postępowanie sanacyjne nie ma wpływu na funkcjonowanie szpitala z punktu widzenia pacjentów placówki. Wszystkie oddziały i poradnie szpitalne pracują tak jak dotychczas. W wyniku postępowania sanacyjnego należy spodziewać się wzrostu ich aktywności.
GG
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (22) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pacjent #2200941 | 13 mar 2017 08:45

  Ktoś na tym zarobił, burmistrz? radni? wycieczki? Hotele? Spa? Tak to się zwykle odbywa. Nie wiadomo dlaczego CBA nie bada sprawy??? Jestem za trym żeby ten szpital zamknąć a pieniądze przenieść do innych szpitali, miasto zamiast tego niech zakupi autobusy karetki na przewóz pacjentów, wszędzie indziej jest się traktowanym jak człowiek, grzecznie, miło, ciepło jak człowiek nie jak bydło, ten szpital tego nie daje, chory szpital i chora mentalność, najgorszy Szpitalny Odział Ratunkowy, nie życzę nikomu tam się znaleźć

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. zamo #2195865 | 217.99.*.* 6 mar 2017 08:44

  już pani IZABELA była to ledwie się jej pozbyli- ile kosztowała szpital to teraz następna/ babę /biorą poco szpital i tak zadłużony -ten pan BOGACZ nich zostanie to jest spoko

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

  1. oko #2195398 | 91.236.*.* 5 mar 2017 13:02

   Coś nie tak chyba z tym zarządzeniem było. Trzeba umieć korzystać z doświadczeń innych.

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. sasa #2195235 | 176.221.*.* 5 mar 2017 08:49

   starosta strazewicz narobil tego balaganu to teraz nalezy przelewac jego wyplate na konto szpitala,a on sam niech pracuje za darmo.Przynajmniej odczuje w swojej kieszeni skutki decyzji jakie podejmowal w sprawie szpitala

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Za ten bajzel #2194655 | 89.229.*.* 4 mar 2017 08:53

    odpowiedzialni są wszyscy radni wszystkich ugrupowań zasiadających w ławach rad - gminy, miasta i powiatu. Ktoś łapki w górę podnosił, a wcześniej zachwalał przekształcenie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (30) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    Pokaż wszystkie komentarze (22)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages