Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Nie daj się wysterować na minę

2017-02-28 12:16:43 (ost. akt: 2017-02-28 09:19:47)

Autor zdjęcia: Arch. policji

"Żyj pełnią życia "Nie daj się wysterować na minę"- pod takim hasłem giżyccy policjanci zorganizowali działania profilaktyczno – edukacyjne, poświęcone uzależnieniom, skierowane do młodzieży ze szkół powiatu giżyckiego.

Realizatorem całego przedsięwzięcia jest Kierownik Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Giżycku mł. asp. Daniel Romańczyk, który zaprosił do akcji przedstawicieli programu profilaktycznego „Antymina”, a mianowicie Mirosława „Kola”, który jest muzykiem i prowadzi cały spektakl. Działania wspierają Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku, Gmina Giżycko, Gminia Wilkasy, Klub „Aikido” oraz Kościół Katolicki w Wilkasach i Kościół Zielonoświątkowy w Giżycku. Honorowy patronat nad działaniami objął Burmistrz Miasta Giżycka.


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku już po raz czwarty przygotowują się do podjęcia walki przeciwko narkotykom i dopalaczom w szkołach powiatu giżyckiego. Program profilaktyczny „Antymina”, skierowany jest do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, oparty głównie na przekazie i opowieściach terapeutów, którzy niegdyś wplątani w świat przestępczy zmagali się z różnymi uzależnieniami. Teraz właśnie oni przestrzegają młodzież przed zagrożeniem, jakie niosą ze sobą różnego rodzaju środki odurzające. Terapeuci ci, to profesjonalni muzycy hip-hopowi, mający na swoim koncie wiele nagranych płyt, którzy jak twierdzą – powrócili, by przestrzegać innych przed śmiercionośną miną.

Działania pn. Żyj pełnią życia „Nie daj się wysterować na minę” zostały objęte honorowym patronatem Burmistrza Miasta Giżycka Pana Wojciecha Karola Iwaszkiewicza, realizowany jest dzięki wsparciu Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku, Gminie Giżycko i Gminie Wilkasy . Przedsięwzięcie wsparli również Kościół Katolicki w Wilkasach, Kościół Zielonoświątkowy w Giżycku oraz Klub „Aikido” kierowany przez Jacka Szpakowskiego. Pomysłodawcą i głównym realizatorem jest Kierownik Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Giżycku mł. asp. Daniel Romańczyk.

Działania będą odbywały się w dniach 2 i 3 marca 2017 r. w szkołach gimnazjalnych w Giżycku, Wilkasach i Wydminach, a zakończą się koncertem Hip Hop w Ekomarinie w Giżycku- 3 marca o godzinie 20, na który serdecznie zapraszamy młodzież z całego powiatu giżyckiego.

źródło: KPP GIżycko
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Tryb.ni #2192334 | 37.248.*.* 1 mar 2017 12:13

  Szczerze polecam. Bardzo fajna akcja, trzeba docierać do młodzieży na różne sposoby aby było skutecznie.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. TOP #2192163 | 89.229.*.* 1 mar 2017 09:13

   Co to jest za patologia kolejna? , aby dzieci były uczone przez wplątanych w narkomanie lub alkoholizm gdzie już nastąpiły zmiany myślenia . Woał bym żeby robili to ludzie wyuczeni zawodu normalni ludzie bez skłonności do uzależnień.Kiedyś tacy przystosowywali wszystko do siebie wg ich swiata , teraz też tak czynią , jutro znowu inaczej zrobią. Mam watpliwości co do takich znachorów i nie puszcze swojego dziecka .,żeby ktoś w dragach i glanach przedstawiaiał i lansował .Jak raz spróbował to i drugi mraz weżmie.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. SOS #2191608 | 89.229.*.* 28 lut 2017 13:26

    A może by tak Policja zaczeła zwalczać ta przestępczość i łapać tych niosących śmierć bandytów , a działalność społeczną i charytatywną pozostawić instytucjom i ludziom do tego powołanym i przeszkolonym, jak nie mają co robić to prosze zobaczyć co się dzieje wokół szkół i intenatów. Na kariere przyjdzie czas.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages