Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

XI Międzyszkolny Festiwal Piosenki Europejskiej w Zespole Szkół nr 1

2017-02-27 09:33:41 (ost. akt: 2017-02-27 09:36:30)

Autor zdjęcia: Anna Trześniewska

Już 11. raz śpiew i muzyka rozbrzmiewały w Zespole Szkół nr 1 na Wilanowie.

W Zespole Szkół nr 1 na Wilanowie, od wielu lat, luty jest miesiącem piosenki europejskiej. Już po raz jedenasty młodzież z Samorządu Szkolnego i Klubu Europejskiego, pod czujnym okiem nauczycieli- Ewy Machejko, Agnieszki Dulniak i Daniela Grzyba, zorganizowała Międzyszkolny Festiwal Piosenki Europejskiej. Wzięli w nim udział uczniowie Gimnazjum nr 2 i 3 w Giżycku, a także uczennica z Gimnazjum w Wilkasach.

Wszyscy uczestnicy zaprezentowali utwory znanych wykonawców w języku polskim i angielskim do podkładu audio lub a’capella. Komisja oceniała poprawność wykonania i ogólne wrażenie artystyczne. I miejsce zajęła Oliwia Panaś z Gimnazjum w Wilkasach. Drugą lokatę uzyskała Wiktoria Rudzińska z Gimnazjum nr 2 w Giżycku, a trzecią – też uczennica Gimnazjum nr 2 w Giżycku - Weronika Karolczuk. Udział wzięły również Angelika Młyńska i Alicja Stępkowska z Gimnazjum nr 3 i Klaudia Kotylak Gimnazjum nr 2.

W tym roku również publiczność nagrodziła swoją faworytkę. Okazała się nią zdobywczyni I miejsca Oliwia Panaś. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku, Burmistrza Giżycka, Wójta Gminy Giżycko, Radę Rodziców Zespołu Szkół nr 1 oraz prywatnych sponsorów.

Całą uroczystość uświetnili swoją obecnością Wójt Gminy Giżycko - pan Marek Jasudowicz, pani Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Ewa Lewińska oraz pani wicedyrektor Anna Biraga. Na widowni nie zabrakło uczniów , rodziców i przyjaciół uczestników konkursu.

Mamy nadzieję, że hala sportowa Zespołu Szkół nr 1 na Wilanowie ponownie będzie rozbrzmiewała muzyką w lutym przyszłego roku. Będzie to już dwunasta edycja. Zapraszamy.

Zespół Szkół nr 1 (EM)Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Anna2

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages