Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Wycieczki przedszkolaków do bibliotek

2017-02-27 08:37:19 (ost. akt: 2017-02-27 08:47:00)

Autor zdjęcia: archiwum KMP w Elblagu

Przedszkolaki z "Bajki" odwiedziły trzy giżyckie biblioteki.

W czasie ferii zimowych dzieci z grup „Motylki”, „Krasnale” i „Biedronki” wzięły udział w zajęciach pt. „W świecie Pana Andersena” w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej. Przedszkolaki po rozwiązaniu kilku zagadek i zrobieniu wizytówki poznały postać H. Ch. Andersena, którą przedstawiła jego babcia – w tej roli Pani Hanna Zawalich.
Opowiedziała kilka ciekawostek o Dani i o małym Christianie. Dzieci obejrzały teatrzyk Kamishibai „Calineczka”, uczestniczyły w zabawach, a na koniec wykonały łódeczkę dla Calineczki z łupinki po orzechu i płatków róży.
Bibliotekę odwiedziły również dzieci z młodszych grup – „Rybki” oraz „Skrzaty”.

Filię Miejskiej Biblioteki Publicznej odwiedziły dzieci z gr. „Słoneczka”, „Biedronki”, „Motylki”, "Muchomorki" i „Pszczółki”. Panie bibliotekarki zaprezentowały przedszkolakom książki, jakie mieszczą się w dziale dla najmłodszych. Dzieci kolorowały postacie z bajek, rozwiązywały zagadki i wysłuchały kilku opowiadań.

Dnia 7.02.2017r. dzieci z gr. „Pszczółki” wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na zajęcia pt. „Jakie mamy zegary?”. Przedszkolaki poznały różne rodzaje zegarów, historię ich powstania. Interesujące zajęcia poprowadziła Pani Krystyna Witkowska.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages