środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Kacper w finale Matematycznej Olimpiady Juniorów

2017-02-20 08:00:00 (ost. akt: 2017-02-20 09:37:57)
Kacper Żurek - uzdolniony matematycznie uczeń Gimnazjum nr 1 w Giżycku

Kacper Żurek - uzdolniony matematycznie uczeń Gimnazjum nr 1 w Giżycku

Autor zdjęcia: Arch. Gimnazjum nr 1 w Giżycku

Matematyka to jego pasja. Niestraszne mu problemy geometryczne, algebraiczne, strategiczne i logiczne. Kacper Żurek, uczeń Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła w Giżycku, laureat licznych konkursów matematycznych na szczeblu międzynarodowym, krajowym i wojewódzkim, odniósł kolejny spektakularny sukces.

Kacper uczestniczył w zawodach I i II stopnia Olimpiady Matematycznej Juniorów, zakwalifikował się do finału! Jest pierwszym gimnazjalistą w Giżycku, który w tym konkursie doszedł tak daleko! OMJ to ogólnopolskie zawody matematyczne, o wysokim standardzie merytorycznym, skierowane do uczniów gimnazjum. Poprzez zmagania z zadaniami konkursowymi, uczestnicy OMJ zyskują solidne podstawy merytoryczne do udziału w Olimpiadzie Matematycznej na poziomie ponadgimnazjalnym - jedynym konkursie matematycznym dającym uprawnienia przy rekrutacji na niemal wszystkie uczelnie wyższe w Polsce. 
Stopień trudności Olimpiady można określić na podstawie rozwiązywanych przez uczestników zadań (https://omj.edu.pl/uploads/attachments/2etap17.pdf).

Już drugi rok Kacper jest w gronie stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Bierze udział w zajęciach, prowadzonych przez pracowników wyższych uczelni i instytutów Polskiej Akademii Nauk, takich jak: obozy naukowe, staże badawcze, seminaria, warsztaty naukowe.
Rokrocznie Kacper uzyskuje wysokie lokaty w takich konkursach matematycznych, jak Międzynarodowy Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY, Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Alfik, Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Multitest, Ogólnopolska Olimpiada z matematyki PIONIER, Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Matematyki Olimpus, Warmińsko-Mazurskie Zawody Matematyczne, Giżyckie Potyczki Matematyczne i innych.

Do ważnych tegorocznych osiągnięć należy też udział w finale Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty (oczekujemy na wyniki). Kolejnym wysokiej rangi sukcesem jest uzyskanie I miejsca w kraju w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z Matematyki OLIMPUS Sesja jesienna oraz IV miejsce w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Multitest 2016. Są to konkursy wymagające od uczestnika nie tylko wiedzy matematycznej, ale również umiejętności modelowania, rozumowania, budowania strategii. Oczekujemy na wyniki wielu innych zawodów.

Sukcesy przyniósł Kacprowi jego talent, umiłowanie królowej nauk, a przede wszystkim wytrwała praca pod kierunkiem nauczyciela Marzenny Grochowalskiej.

Kacper ma szeroką wiedzę również z innych przedmiotów, o czym świadczy awans do etapu wojewódzkiego w kuratoryjnych konkursach z języka polskiego, historii, biologii, chemii, fizyki, geografii.
Finał Olimpiady Matematycznej Juniorów odbędzie się już 25 – 26 marca 2017 r. w Warszawie. Trzymamy kciuki! Serdecznie gratulujemy Kacprowi oraz rodzicom życząc dalszych sukcesów.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages