Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Sędzia Anna Maria Wesołowska będzie w Giżycku

2017-02-13 08:00:00 (ost. akt: 2017-02-13 10:00:12)
Spotkanie w Gimnazjum nr 2 w Giżycku

Spotkanie w Gimnazjum nr 2 w Giżycku

Autor zdjęcia: Arch. organizatora

Zapraszamy rodziców, opiekunów, inne osoby zainteresowane m.in. odpowiedzialnością karną za niewłaściwe zachowania w internecie na spotkanie otwarte z sędzią Anną Marią Wesołowską - 20 lutego (poniedziałek) o godz 18 w Hotelu St. Bruno.

Od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej jest obchodzony Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI).

Tegoroczny DBI obchodzony był 7 lutego 2017 r. pod hasłem „Razem zmieniamy internet na lepsze”. Podczas zbliżającej się 13. edycji wydarzenia w Polsce organizatorzy chcą zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas obchodów DBI szczególnie podkreślony zostanie potencjał internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

W Polsce głównym organizatorem wydarzenia jest Polskie Centrum Programu Safer
Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundację Dzieci Niczyje).
Giżycko od kilku lat włącza się w organizację tego dnia. Koordynatorem działań jest Ewa Ostrowska - dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej we współpracy z pedagogami szkół. Działania związane z bezpieczeństwem w Internecie realizowane są przez cały rok, jednakże w lutym działania te są zintensyfikowane. Planowane są między innymi warsztaty z sędzią Anną Marią Wesołowską - odbędą się one w dniach 20-21 lutego.

Dodatkowo dla osób dorosłych - rodziców, opiekunów, dziadków i profesjonalistów zaplanowane zostało otwarte spotkania z panią sędzią - 20 lutego (poniedziałek) o godz 18.00 w Hotelu St. Bruno. Na spotkaniu będzie poruszonych szereg tematów, związanych m.in. z odpowiedzialnością karną niewłaściwych zachowań w internecie. Spotkanie jest otwarte - zapraszamy!

www.centrumprofilaktyki.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. info #2181064 | 37.248.*.* 13 lut 2017 11:08

  reformę prawną trzeba rozpocząć od przepisów i czystek w tym wydziale , w każdym czasie sądy niszczyły dziesiątki i tysiące ludzi , Giżycko to niechlubne miasto pod względem przestępczości brutalnej i głupoty

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages