Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Nowy zakład komunalny w Giżycku? Niewykluczone

2017-02-10 09:00:00 (ost. akt: 2017-02-10 09:35:08)
Tej zimy wiele osób, mieszkańców Giżycka, narzeka na stan ulic i chodników

Tej zimy wiele osób, mieszkańców Giżycka, narzeka na stan ulic i chodników

Autor zdjęcia: Sławomir Kędzierski

Duże niezadowolenie z jakości usług utrzymania giżyckich ulic w okresie zimowym skłoniły burmistrza miasta do powołania zespołu, który ma wypracować najlepszą formułę dla wykonania tego zadania.

Stwierdzając bez ogródek - chodzi o porządne sprzątanie miejskich ulic, a w okresie zimowym usuwanie śniegu i lodu przez firmę, która wywiąże się z tego w sposób nie budzący zastrzeżeń.

Niegdyś takim przedsiębiorstwem była spółka Zakład Usług Komunalnych, w której miasto miało udziały, ale została zlikwidowania. Działalność jej następców była oceniana bardzo źle. Zima 2016/2017 jeszcze pogłębiła tę ocenę. Lód na miejskich ulicach i idące za tym krytyczne opinie wielu mieszkańców spowodowały, że wrócił pomysł utworzenia miejskiej, specjalistycznej firmy, która skutecznie zadba o miejskie trakty.

Burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz nie jeden raz w swoich wypowiedziach dawał do zrozumienia, że jest zwolennikiem utworzenia komunalnej firmy. Siedzibą mogłyby być budynki dawnego ZUK-u przy ulicy Suwalskiej w Giżycku, które są własnością miasta.

Jakie będą ostateczne decyzje w tym zakresie poznamy po 17 lutego, bo do tego dnia ma czas zespół powołany przez burmistrza. Wiele jednak wskazuje, że taki miejski zakład może powstać.

GG
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (45) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ona #2179479 | 217.99.*.* 11 lut 2017 12:01

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. tylu tutaj ekspertów się wypowiada .......... chyba macie ferie . pewnie nikt nie zna ani prawa zamówień publicznych ani historii ZUKU ale na forum każdą bzdurę napisze . problem ZUKU zaczał się około 2013 a o likwidacji mówiło się od początku 2014

  1. rada #2179469 | 89.229.*.* 11 lut 2017 11:38

   Jeśli tworzony zakład ma działać na podobnych warunkach i z podobnym skutkiem co komunikacja miejska to lepiej niech pan burmistrz da sobie na spocznij

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

   1. On #2179418 | 178.36.*.* 11 lut 2017 10:05

    Panie Burmistrzu jak już wszyscy zauważyli przetargi to jest najsłabsza pana strona , wygrywają osoby które w jakimś stopniu wygrywać nie powinne a jednak wygrywają i nawet nie ma pan ochoty sprawdzić czy maja moce przerobowe pomimo iż inni panu to podpowiadają.Moim zdaniem jest to Pana ostatnia kadencja pomimo silnego ataku na opozycję skupiona na sesjach i poza nimi to i tak tego pan już nie zmieni.Mieszkańcy chcieli zmian , zmian które ożywią miasto i jak to pan ujął w kampanii wyborczej młodzież powróci do Giżycka.To co mamy obecnie to nic innego jak było , nie ma zmian , nie ma dobrego gospodarza a jest jedynie bardziej "rozdymane" ego i urzędnicze miejsca pracy. Panie burmistrzu my mieszkańcy widzimy wszystko i frazesami czy tabeleczkami nam oczu się nie zamydli. Dostał pan od Nas mandat zaufania bo oczekiwaliśmy zmian na lepsze na bardziej "wyraziste" a mamy co ? podwyżki wody , nie trafione przetargi , brak inwestorów strategicznych w Giżycku , brak perespektyw na ożywienie miasta , więc ja się pytam ; po co była ta zmiana ? chyba czas na kolejną bo szkoda czasu na "markowanie" i " picowanie"

    Ocena komentarza: warty uwagi (15) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. mieszkaniec #2179372 | 83.9.*.* 11 lut 2017 08:31

     a może należałoby wziąć tych bezrobotnych do sprzątania chodników -jezdnie poza miastem można odśnieżyć są czyściutkie w mieście chodniki jak prywatny-chodnik to odśnieżony a jak państwowy tzn niczyj to nie a co robią bezrobotni biorą kasę

     Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    2. qwe #2179303 | 81.190.*.* 10 lut 2017 23:52

     a na zdjęciu chyba jedyna działająca piaskarka w giżycku :D

     Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    Pokaż wszystkie komentarze (45)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages