środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Integracyjne bezpieczne ferie 9 na Wilanowie

2017-02-07 10:04:56 (ost. akt: 2017-02-07 10:07:46)

Autor zdjęcia: Anna Trześniewska

Wspominamy atrakcje Integracyjnych bezpiecznych ferii 9, zorganizowanych przez Stowarzyszenie "Podaruj dziecku radość".

Integracyjne bezpieczne ferie 9 to kolejne pełne atrakcji półzimowisko zorganizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych-„Podaruj dziecku radość” w Zespole Szkół nr 1 w Giżycku.

Ponad 90 dzieci, nie tylko z naszej szkoły, ale też z SP nr 7 i SP nr 4, miało zapewnioną opiekę, wyżywienie i aktywny wypoczynek przez 9 godzin dziennie. Dodatkowo pod opieką trenera i w ramach półzimowiska działała też 15-osobowa grupa sportowa, grając mecze piłki ręcznej, nożnej, koszykowej w hali sportowej.

Każda grupa na początku zapoznała się z regulaminem wypoczynku zimowego i rozpoczęła od wyboru nazwy swojej grupy i stworzenia logo.
Już pierwszego dnia starsi uczestnicy pojechali do Pracowni Ceramicznej w Węgorzewie, by wziąć udział w warsztatach lepienia z gliny i stworzyć piękne aniołki. Młodsi zaś rozpoczęli półzimowisko w Porto, warsztatami kulinarnymi. Każdy ze smakiem zjadł własnoręcznie przygotowaną pizzę z dobranymi przez siebie dodatkami. Młodsi również następnego wcielając się w twórców, lepili z gliny piękne dzieła pod kierunkiem pani Lewczyk.

W czasie, gdy starsi i szaleli na nartach w Okrągłem, oczywiście pod opieką instruktorów, młodsi bawili się wspaniale w Bajkolandii.
Tu nikt się nie nudził, a czas tak szybko zleciał... Dziewczynkom panie wplatały kolorowe warkoczyki we włosy, a kto chciał mógł również mieć wybrany tatuaż na ręku, a na pożegnanie słodki poczęstunek i kolorowa kształtka z balonika Narciarze zaś po szaleństwach na stoku musieli rozgrzać się gorącą czekoladą w restauracji Sielanka.

Kolejną atrakcją był pobyt w Tropikanie w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach, Ponad dwie godziny zabaw w wodzie oraz korzystania z różnych atrakcji Tropikany: rzeka, fale, zjeżdżalnie, jacuzzi było niezwykle emocjonujące. Jeszcze kilkakrotnie korzystaliśmy z basenu w Parku Wodnym w Wilkasach, pływając, bawiąc się, relaksując. Uczestnicy półzimowiska mieli też okazję obejrzeć spektakl teatralny pt.: „ Szczęśliwy książę” w Teatrze Laki i Aktora w Łomży. Wycieczki do kina do Ełku również odbyły się w ramach wypoczynku. Dzieci zobaczyły nowe filmy: „Balerina” i „ Ostatni smok świata”.

Wiele atrakcji zapewnił uczestnikom półzimowiska Konsulat Świętego Mikołaja w Kętrzynie, który również odwiedziliśmy.
Obserwowanie powstawania bombki, samodzielne wydmuchiwanie bombki, ozdabianie swoich bombek w kształcie serduszek walentynkowych i nie tylko, dowolnymi wzorami, kolorami, brokatami, piórkami, pisanie listów do Mikołaja , zwiedzanie magazynu Mikołaja, gdzie wszystko można było nie tylko obejrzeć, ale i dotknąć i wypróbować- to była super zabawa w Konsulacie. Dzieci uczestniczyły tez w warsztatach kulinarnych w szkole, piekąc pyszne gofry oraz ozdabiając je wybranymi smakołykami.

Każda z grup dzieci bawiła się też w hali sportowej z chustą animacyjną,kocykami, ze sprzętem sportowym, odbyły się mecze piłki nożnej starsi kontra młodsi, zawody i konkurencje sportowe, budowanie z kształtek . Atrakcją ostatniego dnia półzimowiska była dyskoteka piżamowa, podczas której tańczyły dzieci w przebraniach piżamowych.
W czasie wolnym między wycieczkami dzieciaki chętnie uczestniczyły w wielu konkursach, zorganizowanych przez wychowawców, gdyż Integracyjne bezpieczne ferie 9 to nie tylko relaks, zabawa, ruch i wypoczynek, ale to też edukacja, profilaktyka, bezpieczeństwo.
„Bezpieczne i zdrowe zabawy zimowe”, quiz profilaktyczny „Żyję zdrowo-kolorowo”, „Wielka krzyżówka ekologiczna”, „Niegocin, jaki znam”, quiz „Przyjaciel przyrody”- to tytuły naszych konkursów, za które nagrody ufundowało Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku oraz giżycka FOWJM.

Podczas zajęć warsztatowych „Bezpieczny Internet”, powstał plakat z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. Piękne prace konkursowe uczestników półzimowiska świadczą o ich pomysłowości i kreatywności.

Wszystko co dobre, szybko się kończy, toteż i ferie dobiegły końca.
Dzieci wypoczęte i zrelaksowane wróciły z energią do nauki.

Stowarzyszenie "Podaruj dziecku radość"


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages