Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Jarosław Kaczyński zniesławiony w Giżycku?

2017-01-10 12:15:52 (ost. akt: 2017-01-10 12:19:16)
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Autorowi plakatów zniesławiających Jarosława Kaczyńskiego, które zostały rozwieszone w Giżycku, może grozić kara pozbawienia wolności.

Na słupach ogłoszeniowych w Giżycku pojawiły się plakaty, na których prezes Prawa I Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przedstawiony jest z charakterystycznym dla osób podejrzanych czarnym paskiem zasłaniającym oczy.

Kontrowersyjny plakat oburzył jednego z mieszkańców Giżycka, który zgłosił sprawę na policję. — Otrzymaliśmy zgłoszenie 3 stycznia. Funkcjonariusze zajęli się sprawą, a materiały przekazali prokuraturze, która miała zdecydować o dalszych losach sprawy — mówi Iwona Chruścińska z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku.

Jakie kroki podjęli giżyccy prokuratorzy? — Prokurator zdecydował o wszczęciu postępowania w sprawie znieważenia. Sprawy może grozić za ten czyn kara grzywny lub pozbawiania wolności — mówi Krzysztof Stodolny, rzecznik olsztyńskiej prokuratury — zazwyczaj takie sprawy ścigane są na wniosek osoby prywatnej, ale prokurator może podjąć decyzję i wszczęciu postępowania z urzędu. Tak też jest w tym przypadku — dodaje. Jak na razie nie ustalono tożsamości sprawcy.

Michał Krawiel
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (233) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Tubylec #2175575 | 89.228.*.* 6 lut 2017 09:53

  Jednak są w Giżycku odważni ludzie i potrafiący prawdę dać na afisz i "powiesić" na słup ogłoszeniowy. Pisomatoły kościelne którym krew się buzuje widząc taki plakat i należące do sekty smoleńskiej nie przeżyją tej zniewagi ich "bożka z drabinki".

  Ocena komentarza: warty uwagi (17) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Patriota #2173725 | 31.135.*.* 3 lut 2017 09:03

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Jarosław Kaczyński jest jedynym najskuteczniejszym politykiem ostatniego ćwierćwiecza w Polsce na pewno, a może i w Europie. Może jest starym kawalerem. Może i zdziwaczałym . Może ma krzywe nogi i wygląd lichy. Niejeden piękny Loluś, młody, europejski, wypacykowany, pachnący, elokwentny tak, że nawet dupa to przez ł mówi, językoznawca, dobrze ubrany , dobrze ostrzyżony może mu "dowalić", przygadać, wyśmiać, wydrwić , zhejtować (modne słowo). Ale to TEN facet WYKREOWAŁ 3 prezydentów i 3 premierów z sobą włącznie. Nie ma w tej chwili polityka z takim dorobkiem. Jest Kaczyński i...dłuuuuugo nic. Reszta jest przy nim jedynie cieniem. Choćby nie wiem jak gardłowali. Choćby nie wiadomo jakie garnitury i garsonki wkładali. Choćby i po 10 złotych zegarków zakładali niczym ruscy sołdaci, to przy panu Kaczyńskim są NIKIM. Ten facet odcisnął swoje piętno na ostatnim 25 -leciu jak nikt inny. Reszta to ...kwakwarakwy. Podręczniki historii za 50 lat będą pisały o Kaczyńskim. Nie będzie tam ani słowa o Tusku, Pawlaku, Sikorskim, Kopacz, czy no właśnie... nawet mam kłopoty z wymienieniem potencjalnych konkurentów. Pójdą w zapomnienie jak przedwojenni premierzy i ministrowie. Pies z kulawą nogą o reszcie nie wspomni. Dlaczego? Bo Jarosław Kaczyński to jedyny Mąż Stanu. To ktoś więcej niż polityk. To ktoś, kto potrafi zrealizować w praktyce swoją wizję i nie poprzestaje na gęganiu przed kamerami. Kaczyński to JEDYNY polityk, który nie bał się poddać obywatelskiej weryfikacji 8 lat temu podając rząd do dymisji. Może jest małym kurduplem ale ma WIEEEEEELKIE jaja. Za takimi ludźmi zawsze w końcu idą miliony."

  2. allensteiner #2172531 | 81.190.*.* 1 lut 2017 15:17

   Zniesławić tego kurduplowatego-"KARTOFLA" - ale jak, przecież wiadomo że to zapyziały.mściwy zakompleksiony GNOM ; jak sie czuje zniesławiony to niech złoży prywatne zawiadomienie do SĄDU ten prosty POSŁOWATY-i TYLE.

   Ocena komentarza: warty uwagi (45) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. wiarus #2171010 | 30 sty 2017 14:12

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. ale jaja.Zakodowany piotr kwiatkowski broni na swoich ulotkach niezawislosc kasty sedziowskiej na telefon ,jak to mioalo miejsce za rzadow PO wskiego skorumpowanego szamba.Panie kodziarzu lapy precz od polski i polakow.Bardzo dobrze ze Pan Ziobro robi p[orzadek z ta kasta sedziowska.Dosc uniewiniania skorumpowanych zlodzieji

   2. kex #2170763 | 94.254.*.* 30 sty 2017 07:57

    Wolisz być strzyżony przez pisiewiczów.piotrkowiczów i innych patriotów twoja sprawa.ale nie zmuszaj do tego innych

    Ocena komentarza: warty uwagi (60) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (233)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages