Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Ma na koncie 12 przestępstw. Akt oskarżenia dla 39- latka

2016-12-31 15:40:36 (ost. akt: 2016-12-31 15:43:30)

Autor zdjęcia: Archiwum

Węgorzewscy policjanci wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Giżycku zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko 39-latkowi. Mieszkaniec Węgorzewa jest podejrzany o liczne przestępstwa -m. in. usiłowanie dokonania kradzieży z włamaniem do 4 bankomatów, groźby spalenia mieszkania oraz pobicia, wybicie szyby w 4 samochodach jak również przywłaszczenie ponad 14 tyś zł na roboty budowlane.

W październiku tego roku oficer dyżurny węgorzewskiej komendy po godzinie 21:00 otrzymał zgłoszenie, że najprawdopodobniej doszło do włamania do jednego z bankomatów przy głównej ulicy w Węgorzewie. Patrol policji wysłany na miejsce potwierdził, że bankomat jest uszkodzony. Jak się później okazało, było to pierwsze zgłoszenie, a w ślad za nim kolejnych sześć telefonów od pokrzywdzonych. Mundurowi ustalili, że została podjęta próba włamania do kolejnego bankomatu w mieście oraz zostały uszkodzone 4 pojazdy na łączną wartość strat ponad 4 tys zł. Dodatkowo funkcjonariusze uzyskali informację, iż doszło do włamania do sklepu. Sprawca wybił szybę witryny sklepowej, lecz nie udało mu się ukraść pieniędzy. Dyżurny natychmiast poinformował wszystkie patrole o zaistniałych zdarzeniach i podał rysopis sprawcy. Szybka reakcja funkcjonariuszy doprowadził do zatrzymania, niespełna w pół godziny od pierwszego zgłoszenia osoby podejrzanej o dokonanie tych wszystkich czynów. Zatrzymany mężczyzna znajdował się pod działaniem alkoholu. Miał w organizmie około 1,5 promila alkoholu i noc spędził w policyjnej celi. Ponadto na komendę zgłosiły się dwie osoby, które złożyły zawiadomienie o groźbach podpalenia oraz pobicia. Dwóch mieszańców Węgorzewa zgłosiło przywłaszczenie pieniędzy na kwotę ponad 14 tyś zł. Pieniądze te w/w pobrał jako zaliczkę na poczet remontów.

Oprócz czynów, których w/w dopuścił się na terenie Węgorzewa, swoją przestępczą działalność we wrześniu tego roku prowadził również w Giżycku. 39-latek usiłował tam dokonać kradzieży z włamaniem do bankomatów. Swojego zamierzenia nie osiągnął, ponieważ nie pokonał zabezpieczeń.

Mężczyzna przyznał się do popełnionych czynów. Obecnie znajduje się w zakładzie karnym i w najbliższym czasie stanie przed wymiarem sprawiedliwości.
źródło: KWP Olsztyn
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Plauen #2147023 | 89.229.*.* 31 gru 2016 18:36

    Może ktoś mi wyjaśni, co oznacza zawarty w artykule wyraz "tyś". Może chodzi o ptyś? Człowieku, który pisałeś ten tekst, gdzie nauki pobierałeś?

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages