Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Świątecznie w Zespole Szkół nr 1 w Giżycku

2016-12-28 12:29:20 (ost. akt: 2016-12-28 12:43:14)

Autor zdjęcia: Anna Trześniewska

Grudzień to piękny czas przedświątecznych przygotowań i Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Giżycku również w nich aktywnie uczestniczyli, rozpoczynając od dekorowania klas, wykonywania ozdób świątecznych, ubierania choinek.

Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najładniej udekorowane świątecznie drzwi klasopracowni. Oprócz zdobień konkursowych drzwi, pojawiły się też elementy świąteczne na gazetkach klasowych. W oczekiwaniu na radosne święta uczniowie klasy pierwszej samodzielnie ozdabiali cekinami styropianowe serduszka, z papierowych talerzyków stworzyli wesołe mikołaje, ozdabiali też przygotowane przez rodziców pierniczki.

Natomiast dzieci z II c , z wielkim zapałem i pomysłowością malowały ozdoby na klasową choinkę.
Dzień 6 grudnia ogłoszono w naszej szkole Dniem czerwonym, toteż większość społeczności szkolnej tego dnia ubrana była na czerwono, a w oczy rzucały się najbardziej czapeczki Mikołajowe. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego również w strojach Świętego Mikołaja nagrodzili wszystkich lizakami.

Niektóre klasy, tak jak IV b przygotowały i świętowały imieniny klasowego Mikołaja. Uczniowie przygotowali liczne konkursy np. kto zrobi najdłuższy łańcuch choinkowy w wyznaczonym czasie. Mikołaj wystąpił w stroju swojego imiennika św. Mikołaja rozdając drobne upominki. Wszyscy dekorowali klasę, było mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy.

Nauczycielki z klasy I: Elżbieta Sobczak i Elżbieta Abramowicz zorganizowały Mikołajkowe Zawody Sportowe, w których wzięli udział uczniowie 0, I a, II a, I I c. Wesołe konkurencje przygotowane przez organizatorów wywoływały dużo śmiechu i zachęcały do wspólnej zabawy. Wśród zadań, które dzieci musiały wykonać znalazło się między innymi pranie mikołajkowych skarpet, pokonywanie toru przeszkód z workiem prezentów oraz jazda na reniferze. Na zakończenie uczniowie zgodnie podzielili się zdobytymi słodyczami, ufundowanymi przez Radę Rodziców.

Zaś dzieci z klasy III b na lekcji języka angielskiego gościli Ms Dixie Lee Sutton, ciocię jednego z uczniów, pochodzącą z New Jersey w USA. Opowiedziała o zwyczajach Bożego Narodzenia w Stanach Zjednoczonych, zaprezentowała liczne zdjęcia ozdób i potraw. Dzieci podarowały pani własnoręcznie wykonaną kartkę świąteczną. W zamian otrzymały drobne podarki w amerykańskim stylu.


Niektórzy uczniowie uczestniczyli w wyjściach i wyjazdach poza szkołę. Uczniowie klas VI b i II b G spędzili Mikołajki w Ełku na warsztatach cukierniczych oraz na seansie filmowym w kinie. Klasa III b w Porto wykonywała piękne pierniczki, a dzieci z koła zainteresowań „Łowcy Przygód” wzięły udział w Mikołajkowych zabawach w wodzie w Parku Wodnym w Wilkasach, zakończonych słodkim poczęstunkiem. W szkolnej stołówce odbyła się też impreza świąteczno-kulinarna, której celem była m.in. integracja ze środowiskami współpracującymi ze szkołą oraz wyłonienie kulinarnych talentów na miarę telewizyjnego MasterChefa.
Były też niespodzianki...

Klasa 3A gimnazjum w tym roku zamieniła świąteczne prezenty dla siebie na paczki dla tych, którzy potrzebują bardziej, wybierając rodzinę Pana Tomka, który sam wychowuje trójkę świetnych dzieciaków. Natomiast dzieci niepełnosprawne -podopieczni Stowarzyszenia „Podaruj dziecku radość” przygotowały paczkę małemu Bartusiowi Frączkowi, by spełnić jego marzenie.

Nasi uczniowie też zostali obdarowani przez uczennice II LO własnoręcznie wykonanymi i pięknie ozdobionymi pierniczkami.
Uwieńczeniem tych wszystkich przedświątecznych działań były Jasełka Bożonarodzeniowe. Jak co roku w naszej szkole to przepiękne przedstawienie, w niezwykłej scenerii przygotowane przez ok. 150 dzieci- uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Marzeny Wołczek we współpracy z nauczycielami klas młodszych. Aktorzy wystąpili dwukrotnie: rano i po południu przed licznie zgromadzoną widownią.

Mamy ze Stowarzyszenia, działającego przy naszej szkole przygotowały przedświąteczny kramik z ciastami, ciasteczkami, babeczkami, który cieszył się dużym powodzeniem. Potem w klasach odbyły się spotkania opłatkowe z daniami wigilijnymi, prezentami, śpiewem kolęd.
Tuż przed świętami do wilanowskiej Trójki dotarło też Betlejemskie Światełko Pokoju, dzięki harcerzom i komendantowi z Hufca Giżycko.
Okres przedświąteczny i świąteczny już za nami, zostały wspomnienia, przeżycia, piękne życzenia i świadomość, że warto w takich chwilach być razem…

Zespół Szkół nr 1 w Giżycku (EA, ES, EHH, JB, EŁ, DG, EM, AJZ, DW, AT)


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages