Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia - wieści z Gimnazjum nr 2

2016-12-26 13:17:35 (ost. akt: 2016-12-26 13:18:47)

Autor zdjęcia: Gimnazjum nr 2 im. Chwały Oręża Polskiego w Giżycku

Słodkie upominki na mikołajki, świątecznie udekorowane pracownie, mieniąca się czerwienią i złotem choinka na szkolnym korytarzu, klasowe wigilie, łamanie się opłatkiem oraz wspólne „Dwójkowe kolędowanie” - tak właśnie uczniowie Gimnazjum nr 2 czekali na święta Bożego Narodzenia.

Jak co roku magia świąt zagościła również w murach naszego gimnazjum. Już od 6 grudnia w szkole zapanowała wyjątkowo ożywiona, radosna atmosfera. Tego dnia bowiem odwiedził nas Święty Mikołaj z pomocnikami, który rozdawał wszystkim słodkie upominki. Uczniowie, którzy przywitali go w mikołajowych czapkach, w nagrodę byli zwolnieni z odpytywania. To dlatego na szkolnych korytarzach, jak nigdy, przeważał kolor czerwony.


Pięknie udekorowane klasopracownie, stroiki świąteczne na drzwiach już od początku grudnia uprzyjemniały nam zajęcia, a choinka na korytarzu zachwycała pięknymi ozdobami. W całej szkole czuć było nastrój nadchodzących świąt.

W ostatnim przedświątecznym tygodniu nauki tradycyjnie odbyły się wigilie klasowe, podczas których uczniowie łamali się opłatkiem, kosztowali przyniesione (i często samodzielnie wykonane ) potrawy oraz wspólnie śpiewali kolędy. W życiu każdej klasy takie chwile z pewnością należą do wyjątkowych i niezapomnianych.

Jednak dopiero 22 grudnia klimat zbliżających się świąt zapanował na dobre za sprawą tradycyjnego już, “Dwójkowego kolędowania”, tym razem wspólnie przygotowanego przez uczniów klas IIc i IId oraz ich wychowawców – panie: Ewę Mikołajun i Agnieszkę Kuleszę.

To uroczyste zgromadzenie całej społeczności szkolnej zawsze budzi refleksję nad świętami Bożego Narodzenia, zbliża kolędujących, urzeka naturalnością i prostotą. Dodatkowo uświetnił je w tym roku koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Giżycku oraz piękne głosy solistów szkolnego chóru, prowadzonego przez panią Danutę Maksimowską.

Dzięki tekstom wyświetlanym na ekranie wszyscy mogli dołączyć do wspólnego kolędowania. W takich chwilach czujemy się naprawdę zjednoczeni, zapominamy o codziennych, szkolnych kłopotach i dystansie nauczyciel - uczeń. A rozbrzmiewająca w całej auli wspólnie śpiewana kolęda „Wśród nocnej ciszy” łączy serca i umysły. To jest właśnie jeden z cudów Bożego Narodzenia.

Tę piękną uroczystość zakończył dyrektor naszej szkoły, życząc wszystkim udanych i rodzinnych świąt oraz pomyślności w Nowym Roku.
Gimnazjum nr 2 im. Chwały Oręża Polskiego w GiżyckuPolub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages