Sobota, 26 maja 2018. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Generator prezentów podczas Godziny Kodowania

2016-12-19 09:16:43 (ost. akt: 2016-12-19 09:19:02)

Autor zdjęcia: Ewa Ładna

Wśród ponad 160 000 wydarzeń Hour of Code na całym świecie oraz 1 200 w Polsce była też Godzina Kodowania w Zespole Szkół nr 1 w Giżycku.

Godzina Kodowania, organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA), jest największą inicjatywę edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów z całego świata. Celem Godziny Kodowania jest przybliżenie uczniom informatyki w formie łamigłówek z postaciami z ich gier i zabaw, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloczków.

Uczniowie klas V i VI ćwiczyli swoje umiejętności kodowania z Vaianą. Wykonywane zadania związane były tematycznie z nową bajką Disneya. Najciekawsze okazało się zadanie wymagające zaprogramowania tańca wojowników.

Uczniowie klasy VI b tworzyli swój świąteczny generator prezentów w języku Scratch. W opracowywanym programie Mikołaj miał zapytać czy dana osoba była grzeczna. Po odpowiedzi twierdzącej następowało losowanie nazwy prezentu z utworzonej listy zmiennych. Całość programu miały dopełnić migające gwiazdki. Uczniowie wielokrotnie sprawdzali działanie swoich generatorów - czekając, aż wylosowany zostanie prezent dla nich najlepszy. Sama przyjemność dla nauczyciela, kiedy uczniowie nie mają ochoty wyjść z sali.

Szkolny Koordynator Godziny Kodowania - Ewa Ładna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages