środa, 21 listopada 2018. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Kampania przeciwko hejtowi będzie prowadzona do odwołania

2016-11-26 19:18:04 (ost. akt: 2016-11-26 19:27:36)

Autor zdjęcia: Arch.gizycko.pl

Wobec młodzieży podejmującej jakiejkolwiek próby stosowania agresji oraz hejtu, zostaną wyciągnięte odpowiednie konsekwencje. Akty agresji w postaci hejtu będą traktowane na równi z przemocą fizyczną.

Po tragicznych wydarzeniach jakie miały miejsce w Giżycku (samobójstwo 13-letniej uczennicy gimnazjum) służby i instytucje podjęły współpracę na rzecz przeciwdziałania formom agresji, w tym cyberprzemocy.

Na oficjalnej stronie miasta gizycko.pl czytamy:

Dotychczas podjęto następujące działania:

1. W Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku toczy się postępowanie wyjaśniające okoliczności zdarzenia.

2. Nauczyciele ze wszystkich szkół opracowali i przesłali rodzicom, za pośrednictwem dziennika elektronicznego, informację dotyczącą problemu agresji oraz hejtu wśród młodzieży (prosimy o dokładne i wnikliwe zapoznanie się z nią).

3. Zebrano ze szkół, w których do tej pory uczyła się dziewczynka informacje na temat jej relacji z rówieśnikami. Są one analizowane.

4. Nawiązano natychmiastową współpracę z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Giżycku w celu udzielenia wsparcia psychologicznego uczniom, nauczycielom oraz rodzicom uczniów Gimnazjum Nr 1. Dyrektor Poradni Pani Bożena Giedziuszewicz zaoferowała niezbędną pomoc psychologiczną uwzględniając przy tym również najbliższą rodzinę dziewczynki.

5. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji wraz z dr Katarzyną Karolską z Urzędu Miejskiego udali się do Gimnazjum nr 1 celem uświadomienia młodzieży jakie skutki i konsekwencje ma rozprzestrzenianie w mediach społecznościowych informacji krzywdzących oraz gróźb skierowanych do innych osób.

6. Dyrektor Gimnazjum nr 1 zorganizowała spotkanie z nauczycielami, którzy w klasach przeprowadzili rozmowę ze swoimi wychowankami na temat zaprzestania udzielania się młodzieży w internecie i komentowania tragicznego zajścia.

7. Przygotowano kampanię, pn. „GIŻYCKO MÓWI NIE dla HEJTU! Razem zablokujmy obrzydliwy hejt”, która została rozpropagowana w giżyckich szkołach, na miejskich portalach oraz w mediach społecznościowych.

8. Kampania będzie prowadzona do odwołania.

Informujemy, że wobec młodzieży podejmującej jakiejkolwiek próby stosowania agresji oraz hejtu, zostaną wyciągnięte odpowiednie konsekwencje.
Akty agresji w postaci hejtu będą traktowane na równi z przemocą fizyczną.

źródło: gizycko.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (26) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. przepis na wychowanie dziecka #2122563 | 83.9.*.* 28 lis 2016 15:10

  1. Koniecznie kup mu smartphone/tablet jeszcze zanim osiągnie wiek przedszkolny. 2.Obowiązkowo załóż dziecku konto na FB. 3.Daj mu nieograniczony dostęp do internetu i telewizji. 4.Pod żadnym pozorem nie pozwól, by uprawiało jakikolwiek sport (grozi kontuzją i może się przemęczyć). 5.Gdy tylko przyjdzie z żalem, natychmiast zrób awanturę (nauczycielowi, rodzicowi innego dziecka itp.), koniecznie w obecności swej pociechy, bez wysłuchania wersji drugiej strony. W ten sposób wzmocnisz w nim "pewność siebie". 6.Nigdy nie stosuj kkar. Tylko z nim rozmawiaj, bo kkary są niepedagogiczne. 7.Dawaj pieniądze, kupuj zabawki i słodycze. Ono na to zasługuje (nie musi przecież niczego szanować, na nagrodę zasłużyć itd.). 8.Nie zaszczepiaj żadnych wartości chrześcijańsich. Kościół to zło. 8. MÓDL SIĘ, BY OSIĄGNĄWSZY WIEK NASTOLETNI, NIE OKRADAŁO CIĘ, NIE PODNIOSŁO NA CIEBIE RĘKI, BY SZANOWAŁO INNYCH LUDZI, SZANOWAŁO COKOLWIEK I NIE NAPLUŁO CI W TWARZ!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Dyrekcja gimnazjum #2122106 | 89.229.*.* 27 lis 2016 23:04

   do wymiany. Natychmiast !!!!!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. wot #2122075 | 83.24.*.* 27 lis 2016 22:09

   I znowu nadużywanie słowa: "nawiązano NATYCHMIASTOWĄ współpracę..." Bzdura !!! Wszystko NATYCHMIAST powinno mieć miejsce dużo wcześniej, a nie dopiero po śmierci dziewczynki.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. ... #2121997 | 94.254.*.* 27 lis 2016 20:17

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Jeszcze większych lalusi wychowacie, dzieciak w szkole sam powinien nauczyć się bronić a w ostateczności otrzymywać pomoc z zewnątrz. Bandę wypierdków w rurkach wypuścicie w życie.

  4. Joko #2121726 | 89.229.*.* 27 lis 2016 15:24

   Moim zdaniem to nauczyciele powinni zwrócić większą uwagę na to co dzieje się w szkole, a nie przychodzić do pracy tylko po to aby otrzymać co miesiąc wypłatę /według ich za małą/ i skorzystać prawie z 3 miesięcy wolnego. Nie mówię tu o wszystkich nauczycielach. Nauczyciele mają bezpośredni kontakt z uczniami i dobrze wiedzą jakie stosunki panują pomiędzy uczniami. Troszeczkę więcej zaangażowania drodzy profesorowie.

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (26)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages