środa, 29 stycznia 2020. Imieniny Franciszka, Konstancji, Salomei

Szkolny Konkurs Piosenki Legionowej

2016-11-14 09:10:26 (ost. akt: 2016-11-14 10:11:24)

11 listopada to dzień uroczysty, a jednocześnie radosny dla każdego Polaka. Po 123. latach pozbawienia wolności i suwerenności w 1918 roku Polska odzyskała niepodległość.

Uczniowie oraz nauczyciele Gimnazjum Wilkasy upamiętnili dziś to niezwykłe wydarzenie. W przemówieniu okolicznościowym usłyszeliśmy krótki zarys historii , w której tak znaczącą rolę odegrała determinacja i wola zwycięstwa połączona z wysiłkiem militarnym i dyplomatycznym. Przypomnieliśmy sobie, że troska o wartości, które wywalczyli nasi przodkowie, musi być żywa i jednoczyć, nigdy nie może nas dzielić. Przeszłość zobowiązuje nas do dumy z polskiej kultury, tradycji i historii.

Po części oficjalnej naszego apelu nadszedł czas na trzeci Szkolny Konkurs Piosenki Legionowej, któremu przyświeca pewien cel - ocalenie od zapomnienia utworów, które śpiewa się coraz rzadziej. Każda klasa zaprezentowała wylosowaną wcześniej piosenkę. Usłyszeliśmy wykonanie takich pieśni jak : "Jak to na wojence ładnie", "Pieśń o wodzu miłym", "Szara piechota", "Kadrówka", "Serce w plecaku", "Przybyli ułani pod okienko" oraz "Hej, hej ułani". Nasi uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością i inicjatywą oraz zmysłem artystycznym. Nie skończyło się na zwykłym odśpiewaniu piosenek - kreatywna młodzież wykorzystała rekwizyty, przebrania oraz elementy choreografii.

Niełatwo było przyznać miejsca w tym konkursie. Klasa II b ujęła nas swoją pozytywną energią, układem tanecznym oraz wyjątkowym zgraniem (w wykonaniu uczestniczyła praktycznie cała klasa). Ostatecznie zajęli oni III miejsce. II miejsce należało do klasy IIa, która wprowadziła nas w klimat ogniska i magicznego spokoju oraz nostalgii przy pieśni "Szara piechota". I miejsce bez dwóch zdań zgarnęli uczniowie z klasy Ib. Przy dźwiękach fletu oraz pięknym wokalu dziewcząt zaprezentowali inscenizację współgrającą z tekstem utworu "Hej, hej ułani".

Wszystkim uczestnikom dziękujemy. Dzięki Waszej inicjatywie mogliśmy godnie rozpamiętywać to co było bliskie sercom naszych pradziadków i co chcemy ocalić od zapomnienia.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages