Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Ukradł rower, wyrwał torebkę, usłyszał zarzuty

2016-11-13 13:19:00 (ost. akt: 2016-11-13 13:22:39)

Autor zdjęcia: Archiwum policji

Policjanci wydziału kryminalnego giżyckiej komendy zatrzymali 18-latka, który ukradł rower, a kilka dni później wyrwał kobiecie torebkę z dokumentami, portfelem i telefonem komórkowym. Policjanci odzyskali część utraconego mienia. 18-latek usłyszał już zarzuty kradzieży. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

4 listopada br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku przyjęli zawiadomienie o kradzieży roweru, który stał przed jednym z giżyckich sklepów. Poszkodowany wycenił rower na kwotę 500 złotych. Jak poinformował funkcjonariuszy, rower pod sklepem zostawiał od dłuższego czasu, zawsze był zabezpieczony. Kiedy wracał z pracy nie było żadnego problemu, jego rower zawsze stał w tym samym miejscu, jednak nie tym razem. Kiedy wrócił z pracy, tego dnia roweru już było. Postanowił zgłosić kradzież policjantom.

W tym samym czasie do Komendy Powiatowej Policji w Giżycku zgłosiła się mieszkanka Giżycka, która zgłosiła kradzież torebki na tzw. „wyrwę”. Kobieta w zawiadomieniu zeznała, że gdy szła jedną z giżyckich ulic, w pewnym momencie podbiegł do niej młody mężczyzna i wyrwał jej z rąk torebkę, w której miała portfel, dokumenty, okulary i telefon komórkowy. Straty oszacowała na łączną kwotę blisko 900 złotych. Kobieta również postanowiła zgłosić kradzież policjantom.

Kryminalni pracujący nad tymi sprawami kilka dni później odzyskali rower i telefon komórkowy, który należał do mieszkanki giżycka. Funkcjonariusze mieli już podejrzenia, kto jest sprawcą tych kradzieży, rozpoczęli poszukiwania mężczyzny.

W miniony czwartek policjanci zespołu operacyjno – rozpoznawczego zatrzymali młodego mężczyznę, który był podejrzany o dokonanie dwóch kradzieży na terenie Giżycka. Okazał się nim 18-letni Damian C., który jest znany giżyckim policjantom.

Następnego dnia nastolatek usłyszał zarzuty kradzieży. Podczas przesłuchania Damian C. przyznał się do zarzucanych mu czynów, wyjaśnił okoliczności obu zdarzeń.

Mężczyzna już wcześniej kradł i niszczył mienie. Kolejny raz stanie przed sądem, gdzie odpowie za swoje czyny.

Kodeks karny za kradzież cudzej rzeczy przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
źródło: KWP Olsztyn
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Tą całą rodzinę #2112189 | 37.47.*.* 14 lis 2016 10:28

  Czubińskich powinni odizolować od społeczeństwa... Do Syrii ich wywieźć i niech kradną, gwałcą i zabijają się na wzajem... Dno patologiczne, a ich jeszcze Państwa wspiera programem 500+- z czego większy % idzie na balety upojone alkoholem... Mówię stanowcze NIE tej patologii, obowiązkowo trutka na szczury!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. XYZ #2111847 | 89.229.*.* 13 lis 2016 16:17

   Od ścigania takich "zawszawieńców "trzeba zaczynać , łapać , sadzać do pudła , likwidować taką patologie społeczną . Dobra robota kryminalnych faktycznie.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   1. mieszkaniec #2111825 | 89.229.*.* 13 lis 2016 15:49

    czubki szaleją xD

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. WIDZ #2111786 | 89.229.*.* 13 lis 2016 14:45

    Dobra robota "kryminalni ",dawno o Was nie pisali , tak trzymać. POZDRAWIAM.

    Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages