Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Sukcesy gimnazjalistów z Dwójki

2016-11-07 09:06:18 (ost. akt: 2016-11-07 09:16:20)

Autor zdjęcia: Gimnazjum nr 2 im. Chwały Oręża Polskiego w Giżycku

Minęły niespełna dwa miesiące roku szkolnego, a uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Chwały Oręża Polskiego mogą już pochwalić się swoimi sukcesami. Okazuje się, że nauka, sport i realizacja pasji mogą iść w parze dając mnóstwo satysfakcji uczniom, rodzicom i nauczycielom.

Uczniowie naszego gimnazjum biorą udział w licznych konkursach, gdzie odnoszą imponujące sukcesy.
Drużyna z „Dwójki” w składzie: Piotr Fil (stypendysta Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci), Michał Gulan oraz Maciej Szkaradziński, zajęła zespołowo I miejsce w XIII Regionalnym Konkursie Ortograficznym ,,Gżegżółka” zorganizowanym przez GOKiR w Wilkasach.

Jako jedyna szkoła z Giżycka otrzymaliśmy wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie profilaktycznym „ Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Nasi uczniowie: Alicja Łożyńska, Wiktoria Cemka, Kajetan Lachowicz, Karolina Karpińska, Aleksandra Jacewicz, Adam Ferenc, Aleksandra Czechowska, Oliwia Idźkowska, pod opieką p. Iwony Skrzekut i Jadwigi Kurek wykazali się tutaj prawdziwym talentem plastyczno- literackim.

Zdobyliśmy również wyróżnienie w Konkursie Pięknego Czytania prozy Henryka Sienkiewicza (Maciej Szkaradziński, Kinga Dzika).
Mając na celu zaangażowanie uczniów oraz dbałość o ich zainteresowania, nauczyciele organizują szereg akcji i konkursów urozmaicających szkolną codzienność.

Za nami Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, którego koordynatorem w szkole była p. Janina Morska, Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych zorganizowany przez p. Magdalenę Maksym oraz Konkursy o Harrym Potterze, którego inicjatorami byli: biblioteka szkolna i sami uczniowie. Ponadto, zainteresowani matematyką i rozwiązywaniem łamigłówek gimnazjaliści wzięli udział w konkursie Multitest organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie oraz w ogólnopolskim konkursie - Olimpiada Matematyczna Juniorów.

Szkoła wychodzi naprzeciw nie tylko potrzebom edukacyjnym ucznia, ale dba także o integrację swoich podopiecznych. We wrześniu i październiku wychowawcy zabrali swoich wychowanków na ogniska integracyjne i rejs statkiem. Nasi uczniowie są już stałymi bywalcami Teatru Muzycznego w Gdyni i śmiało możemy stwierdzić, że rosną nam prawdziwi melomani.

Ciekawym przedsięwzięciem okazał się udział w Wirtualnym Festiwalu Wielokulturowym.  Była to okazja do spotkania się z innymi kulturami i religiami, sprawdzenia swojej wiedzy oraz twórczego działania na rzecz tolerancji i szacunku dla inności. Festiwal zorganizowany został na platformie internetowej Centrum Edukacji Obywatelskiej. 
Równie interesująca była wycieczka klasy I A, która wybrała się do Olsztyna na Europejską Noc Naukowców, gdzie organizatorzy przygotowali dla uczniów ponad 100 atrakcji.Gimnazjaliści, pod opieką p. Nadziei Kondak, uczestniczyli w zajęciach popularyzatorskich pod hasłem Niezwykła matematyka na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim. Mieli szansę poczuć się jak prawdziwi studenci, bowiem najpierw wysłuchali wykładu, a następnie mogli poeksperymentować z obiektami abstrakcyjnymi.

Jak co roku starsi uczniowie wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego p. Moniką Lipert- Masiejczyk przygotowali pomysłowe otrzęsiny klas pierwszych . Były konkursy, zdrowa rywalizacja i przede wszystkim świetna zabawa. Za nami już Dzień Chłopaka, Dzień Krawata i kiermasz owoców - jak widać atrakcji nie brakuje.

Oprócz sukcesów dydaktycznych, do mocnych stron szkoły należą niewątpliwie osiągnięcia sportowe. Na szczególne wyróżnienie zasługują:
- III miejsce dziewcząt w Mistrzostwach Województwa w Biegach Sztafetowych (opiekun p. Anna Rogowska)
- I miejsce chłopców w Mistrzostwach Województwa Warmińsko - Mazurskiego
w Sztafetowych Biegach Przełajowych (opiekun p. Marek Radzewicz)
- II miejsce dziewcząt i III chłopców w zawodach trójek koszykarskich „Orlik 2012”
- II miejsce chłopców w Turnieju Piłki Ręcznej "Moje boisko Orlik"
- II miejsce w Turnieju Siatkarskim o Puchar Giżycka
- II miejsce Macieja Pawlukiewicza oraz IV Karola Laski w Mistrzostwach Powiatu
w Biegach Przełajowych na dystansie 2000m ( rocznik 2001-2003). Warto dodać, że aż sześciu chłopców z naszej szkoły znalazło się w pierwszej dziesiątce.
W kategorii rocznik 2003 na dystansie 1500 m IV miejsce zajął Przemysław Filipek, a V - Krystian Sadocha.
II miejsce Sary Wąsiakowskiej na dystansie 1500 m. i III miejsce na 1000 m Aleksandry Górynowicz - Fundichely w Mistrzostwach Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych oraz III miejsce w Mistrzostwach Województwa w Piłce Nożnej ,,MOJE BOISKO ORLIK''
Skład: Turczyk Kacper, Kucharski Adrian, Fedor Mikołaj, Augustajtys Kacper, Dowgiałło Dawid, Dowgiałło Szymon, Pawlukiewicz Maciej.

Jak widać nowy rok szkolny daje nam mnóstwo sportowej satysfakcji i jest to dowód na to, że nie spoczęliśmy na laurach. Gimnazjum nr 2 zdobyło bowiem II miejsce w województwie w rywalizacji sportowej szkół Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego za rok szkolny 2015/16, a nagrodę na Wojewódzkiej Gali Sportu odebrała nauczycielka wychowania- fizycznego – p. Anna Rogowska.

Gratulujemy naszym uczniom dotychczasowych osiągnięć. Przed nami kolejne wyzwania, którym, dzięki wspólnej pracy, zamierzamy sprostać!


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages