Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Europejski Tydzień Kodowania na Wilanowie

2016-11-03 09:52:59 (ost. akt: 2016-11-03 09:54:29)

Autor zdjęcia: Ewa Ładna

Europe Code Week to inicjatywa zapoczątkowana w 2013 r. przez młodych doradców ds. agendy cyfrowej współpracujących z Komisją Europejską.

Akcja realizowana jest przez wolontariuszy w całej Europie i ma na celu szeroko rozumianą promocję programowania. Wśród wszystkich państw zaangażowanych w tym roku w Europejski Tydzień Kodowania Polska zajęła drugie miejsce pod względem liczby zorganizowanych imprez (4586).

Pośród tych wydarzeń znalazły się również zajęcia komputerowe w Zespole Szkół nr 1 w Giżycku. W dniach 15-23 października 2016r. uczniowie klas piątych i szóstych pod kierunkiem p. Ewy Ładnej rozwijali swoje kompetencje cyfrowe.

Piątoklasiści uczyli się podstaw informatyki, programując ruchy Alex lub Steve’a w symulowanym wycinku świata Minecraft. Szóstoklasiści natomiast kodowali Angry Birds, aby ten mógł wyjść z labiryntów oraz tworzyli z Artystą kolorowe geometryczne wzory. Aby pisać programy uczniowie stosowali system wykorzystujący bloki, które można przeciągać i upuszczać. Każda osoba, która ukończyła kurs otrzymała certyfikat. Programowanie tak wciągnęło uczniów, że większość z nich poprosiła o dodatkowe zadania do domu, aby ich przygoda z kodowaniem trwała dłużej.

Patronat honorowy nad Tygodniem Kodowania objęło Ministerstwo Cyfryzacji.
Już wkrótce kolejne wielkie wydarzenie, w którym weźmiemy udział – Godzina Kodowania.

Zespół Szkół nr 1 w Giżycku


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages