Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Jesienią Zespół Szkół nr 1 tętni życiem!

2016-10-24 08:48:16 (ost. akt: 2016-10-24 09:50:15)

Autor zdjęcia: Anna Trześniewska

Uczniowie wilanowskiej "Trójki" jesienią nie mają czasu na nudę!

Uczniowie wilanowskiej szkoły, począwszy od zerówki, aż po gimnazjum w nowym roku szkolnym, jesienią nie próżnują. Oprócz codziennej nauki, lekcji mają czas na zajęcia dodatkowe: sportowe, ekologiczno- krajoznawcze, artystyczne, informatyczne, różnorodne kółka rozwijające uzdolnienia i wiele innych.

Część młodzieży zaangażowała się w działalność Samorządu Uczniowskiego, współorganizując życie szkoły poprzez nowe pomysły, takie jak szczęśliwy numerek. czy wybór szkolnego dżentelmena z okazji Dnia Chłopca.
Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Podaruj dziecku radość” , działające przy naszej szkole, we współpracy z Samorządem Uczniowskim kontynuuje zbiórkę karmy dla kotów oraz przedmiotów niezbędnych do przetrwania zimy przez bezbronne istoty- podopiecznych Brata Kota. Oprócz tej akcji charytatywnej również gromadzimy w szkole nakrętki, zużyte baterie, makulaturę, by nasze środowisko było czyste.

Najmłodsi czyli 6-latki zapoznały się z zasadami udzielania pierwszej pomocy pod okiem ratownika Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz reprezentowały naszą szkołę w VIII Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie Sportowej pod hasłem: "Sport to zdrowie - potyczki 6 latków". Zawodnicy wytrwale walczyli do samego końca, dzięki czemu zdobyli III miejsce.
Natomiast uczniowie klas integracyjnych: VI a i IV a z wychowawcami przygotowali wszystkim pracownikom szkoły apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej , a w nim przedstawienia, piosenki i życzenia. Był to bardzo miły i niezwykły dzień!

Nasi uczniowie angażują się również w pozaszkolne inicjatywy. Gimnazjalistki z klas I a i II b wzięły udział w Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną.
W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery uczennice najstarszych klas miały okazję uczestniczyć w Targach Aktywizacji Zawodowej, by łatwiej było im podjąć decyzję o przyszłej szkole. Klasa III b Gimnazjum pod kierunkiem pani Ewy Ksepki, doradcy zawodowego Centrum Kształcenia Ustawicznego, podczas warsztatów poznała tajniki autoprezentacji i rozmowy rekrutacyjnej, co wkrótce będzie mogła wykorzystać w praktyce.

Tradycyjnie we wrześniu niektóre klasy odbyły wycieczki, które nie tylko integrują uczestników, ale też i edukują. W takiej wyprawie wzięły udział dzieci z klas I a i II b, zwiedzając Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie, w ramach projektu Mazurskie Warsztaty Komunalne Reko-Eko.
Podczas wycieczki dzieci zapoznały się z funkcjonowaniem zakładu oraz zachodzącymi w nim procesami unieszkodliwiania i przygotowania odpadów do odzysków. Uczniowie uczestniczyli również w kreatywnych zajęciach w sali edukacyjnej, gdzie własnoręcznie wykonali magnesy na lodówkę z odpadów. Zdobyte wiadomości o recyklingu, segregacji śmieci zapadły w pamięci najmłodszych na dłuższy czas.

Z kolei inni młodsi uczniowie mieli okazję obejrzeć w Olecku przedstawienie baletowe "Królewna Śnieżka i Siedmiu Gnomów" w wykonaniu gwiazd baletu Opery Lwowskiej. Różnorodność strojów i piękny taniec zapierały dech w piersiach tym bardziej, że dzieci pierwszy raz oglądały tego typu przedstawienie. Na początku ogarnęło je zdziwienie, że wszystko jest opowiadane za pomocą tańca, jednak ze zrozumieniem baśni nie miały problemów. To spektakularne widowisko odbyło się w ramach akcji "Polskie Dzieci- Dzieciom Ukrainy".

Natomiast uczniowie klas czwartych oraz 1b i 2a gimnazjum mieli możliwość przeniesienia się do magicznego świata opery za pośrednictwem dzieła Wolfganga Amadeusza Mozarta pt. „Czarodziejski flet” w Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

Spotkanie z kulturą czyli bajkowym teatrem Kamishibai miało miejsce w naszej szkole dzięki twórczej pani Hani, a uczestniczyły w nim dzieci z klasy 0 i I a oraz uczennice ze świetlicy szkolnej.

Już w tym tygodniu uczniowie klas piątych i szóstych mogą się przekonać o tym, jak ważne jest programowanie w dzisiejszym świecie. Umiejętność programowania już teraz jest kluczowa, a będzie nabierała jeszcze większego znaczenia. Programowanie to już nie jest domena tylko informatyków – kodują wszyscy, bez względu na wykształcenie, płeć i wiek. W ramach Tygodnia Kodowania w Polsce uczniowie naszej szkoły również będą mieli możliwość ćwiczenia swoich umiejętności programistycznych pod kierunkiem p. Ewy Ładnej.

Ponieważ mamy jesień wystrój naszych korytarzy przybrał barwy tej pory roku, dzięki zaangażowaniu uczniów pani Magdy Strzelińskiej, pod której okiem powstały piękne prace oraz kolorowe liście do dekoracji. Jesienny nastrój zapanował też w Ogródku sensorycznym, który powstał wiosną tego roku przy szkole i w którym możemy poznawać przyrodę wszystkimi zmysłami.
Aktywność naszych uczniów ukierunkowana przez kreatywnych nauczycieli sprawia, że szkoła tętni życiem, a każdy dzień przynosi coś nowego…

Z jesiennymi pozdrowieniami – społeczność Zespołu Szkół nr 1 w Giżycku (AT, EŁ, JB,EA,AS,AK)

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages