Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

Ogromne wsparcie finansowe na przebudowę dróg powiatowych

2016-10-20 12:00:47 (ost. akt: 2016-10-20 12:06:24)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: dzialdowo.wm.pl

5 sierpnia 2016 r. Zarząd Województwa Warmińsko- Mazurskiego opublikował listę operacji zakwalifikowanych do współfinansowania "Budowy lub modernizacji dróg lokalnych" objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Dwa wnioski, które złożył powiat giżycki w ramach wyżej wymienionego naboru zostały ocenione pozytywnie i zakwalifikowane do współfinansowania. Są to:

Przebudowa drogi powiatowej nr 1728N na odcinku Sterławki Wlk. – Jeziorko w Gminie Ryn (całkowity koszt operacji- 919 271,44 zł, kwota pomocy- 584 932 zł.) oraz przebudowa drogi powiatowej nr 1734N na odcinku Jeziorowskie- Kruklanki o długości 1 500 m w gminie Kruklanki (całkowity koszt operacji- 1 704 739,54 zł, kwota pomocy- 1 084 725,00 zł). Dofinansowanie wynosi 63,63% kosztów kwalifikowalnych.


Te i inne inwestycje, realizowane w przeszłości m. in. w ramach tak zwanych „Schetynówek” są pokłosiem bardzo dobrej współpracy pomiędzy Powiatem Giżyckim a poszczególnymi gminami, przyznają zgodnie wicestarosta Powiatu Giżyckiego Mirosław Drzażdżewski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Ryn Józef Karpiński i Wójt Gminy Kruklanki Bartłomiej Kłoczko.
Dzięki tym inwestycjom znacznie poprawi się infrastruktura drogowa w naszym powiecie a co za tym idzie bezpieczeństwo i komfort użytkowników dróg.
Co o tym sądzą wyżej wymienieni?

Wicestarosta Mirosław Drzażdżewski:
Obecna perspektywa finansowa Unii Europejskiej nie rozpieszcza dróg lokalnych i dlatego bardzo cieszymy się z dofinansowania dwóch projektów w Gminie Kruklanki i Gminie Ryn z jedynego programu operacyjnego dającego takie możliwości tj. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Oczywiście nie byłoby mowy o jakimkolwiek sukcesie bez współpracy i udziale finansowym gmin. Za wzorcową współpracę i świadomość, iż razem możemy więcej, składam serdeczne podziękowania Panu Wójtowi Bartłomiejowi Kłoczko i Panu Burmistrzowi Józefowi Karpińskiemu oraz radnym obu gmin. Podziękowania kieruję także do Nadleśnictwa Borki i Nadleśnictwa Giżycko, ponieważ projekty przebudowy dróg na odcinkach Kruklanki – Jeziorowskie i Sterławki Wlk. – Jeziorko są kontynuacją wcześniejszych projektów na tych odcinkach, które od początku, również w swoim interesie, wspierały Lasy Państwowe. Po uzyskaniu dofinansowania czeka nas wykonanie robót, których zakończenie przewidziane jest w przypadku Kruklanek w przyszłym roku, a w przypadku Rynu jeszcze w tym roku.

Burmistrz Józef Karpiński:
Po zrealizowaniu wielu inwestycji w zakresie gospodarski wodno – ściekowej w kolejnych latach budżetowych w Gminie Ryn, priorytetowym zadaniem jest infrastruktura drogowa, która od trzech lat jest sukcesywnie przebudowywana, zarówno ze środków własnych jak i z Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych, czy też z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wspólne działania z Powiatem Giżyckim pozwalają zrealizować więcej przedsięwzięć zarówno na drogach powiatowych, jak i gminnych. Poza wymienioną drogą powiatową Kronowo – Sterławki – Jeziorko – Tros realizowana jest wspólna inwestycja drogowa na drodze Ryn – Rudówka, Ryn – Krzyżany oraz drogi gminne Ławki – Mioduńsk, Wejdyki – Krzyżany oraz w mieście Ryn – ulica Polna. Życzę Powiatowi Giżyckiemu i Gminie Ryn dalszej dobrej współpracy przy realizacji inwestycji drogowych teraz i w przyszłości.


Wójt Bartłomiej Kłoczko:
„Bardzo się cieszę, że w Gminie Kruklanki zostanie wykonana ta inwestycja. Należy tu wskazać kilka czynników, które zdecydowały o tym. Przede wszystkim bardzo dobra współpraca ze Powiatem Giżyckim. Odbyliśmy kilka rozmów z panem wicestarostą Mirosławem Drzażdżewskim oraz kierownictwem Zarządu Dróg Powiatowych w sprawie aplikowania o środki na tą drogę. Wsparcie Radnych Rady Gminy Kruklanki, którzy dali „zielone światło” do rozmów w tej sprawie oraz pomoc finansowa Nadleśnictwa Borki doprowadziło do uzyskania dofinansowania. Współpraca popłaca.”

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages