Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Posprzątajmy Mazury! Fundacja czeka na zgłoszenia

2016-09-08 13:00:00 (ost. akt: 2016-09-08 12:00:06)
Młodzież chętnie uczestniczy w akcji Sprzątania Mazur

Młodzież chętnie uczestniczy w akcji Sprzątania Mazur

Autor zdjęcia: Arch. FOWJM w Giżycku

Fundacja Ochrony Wielkich Jezior w Giżycku tradycyjnie zaprasza do udziału w Akcji Sprzątania Świata - Polska, która w tym roku odbędzie się już po raz dwudziesty trzeci. Tym razem akcja będzie przebiegała pod hasłem „Podaj dalej… drugie życie odpadów”.

Chodzi po prostu o to, by nie wyrzucać pochopnie różnych rzeczy do kosza, dać im szansę, promować poszanowanie zasobów i uświadamiać mieszkańców, jak bardzo to dla nas wszystkich ważne. Dla nas, mieszkańców Mazur istotne jest także to, by posprzątać trochę nasze okolice po prawdziwym najeździe turystów, szczególnie w miejscach trudno dostępnych, na brzegach jezior, itp.

W tym roku mieliśmy na Mazurach sezon wyjątkowy: dawno nie odwiedziło nas tylu turystów. A skoro było dużo więcej ludzi – to i znacznie więcej śmieci. Zapraszamy zatem wszystkich chętnych - placówki oświatowe, organizacje pozarządowe, rodziny, grupy znajomych, wolontariuszy indywidualnych do uczestnictwa w tej niezwykłej dla naszej krainy akcji. Już mamy sporo zgłoszeń, czekamy na następne! Tradycyjnie Fundacja udostępni grupom zorganizowanym worki i rękawice, zaś pojemniki ustawi Mazurski Związek Międzygminny Gospodarka Odpadami.

Finał czyli podsumowanie wspólnego sprzątania nastąpi w niedzielę, 18 września br. na plaży w Wilkasach, gdzie z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Wilkasach odbędzie się specjalny Piknik Ekologiczny. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału we wspólnym sprzątaniu naszej pięknej krainy!

Zgłoszenia chętnych do sprzątania: Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich, Giżycko, ul. Nowowiejska 4a, tel. 87/428 04 90, e-mail: fundacja@jeziora.com.pl, www.jeziora.com.pl
Więcej informacji o założeniach tegorocznej Akcji Sprzątania Świata – Polska na stronie polskiego koordynatora - Fundacji „Nasza Ziemia”: www.naszaziemia.pl oraz www.sprzatanieswiata-polska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ktoś #2061374 | 83.6.*.* 8 wrz 2016 14:32

  Super! Teraz dzieci będą sprzątać po pseudo turystach! Trzeba zrobić tak żeby nie trzeba było sprzątać po kimś. Ja jestem za zakazem zaganiania dzieci do sprzątania!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages