środa, 29 stycznia 2020. Imieniny Franciszka, Konstancji, Salomei

Medale i puchary na zakończenie biegowych wakacji

2016-08-28 13:19:12 (ost. akt: 2016-08-29 10:50:56)
Dzieci startowały w różnych kategoriach wiekowych,

Dzieci startowały w różnych kategoriach wiekowych,

Autor zdjęcia: Zuzanna Ołdakowska

Były ambicje, radość triumfatorów, brawa, gratulacje i wielka duma rodziców. Za nami II Fłnał Sport Generacja Obiegnij Swoje Podwórko. Finał na miarę prawdziwie sportowego zakończenia wakacji.

Wiele, w pełni uzasadnionych, słów uznania, gratulacji, podziękowań i wyrazu wsparcia otrzymali w sobotnie popołudnie członkowie Biegam Bo Lubię Giżycko, organizatorzy akcję Sport Generacja Obiegnij Swoje Podwórko. Inicjatorką sportowego przedsięwzięcia, które odbyło się w Giżycku i miejscowościach gminy Giżycko, była trenerka Edyta Organek.

Cel sportowej akcji był prosty- "wyciągnąć" jak największą liczbę dzieci z domów, skłonić do aktywnego spędzenia czasu, zachęcając do udziału w zawodach biegowych. Udało się. Akcja okazała się tak trafiona i potrzebna młodym mieszkańcom, że na każdym sportowym spotkaniu, na którym pojawiali się jej organizatorzy, frekwencja była znakomita. A dzieci biegały na wielu podwórkach w mieście oraz kilku miejscowościach gminy.

Zwieńczeniem podwórkowych zawodów było sobotnie spotkanie na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 7. To tu odbyły się finałowe wyścigi. Startowali w nich przede wszystkim zwycięzcy biegów na poszczególnych podwórkach, ale nie tylko, bowiem w tym wszystkim najważniejsza była wspólna zabawa. Dzieci stawały na linii startu "rocznikami", zgodnie z datą urodzenia, od czego zależała długość dystansu do pokonania.

Uśmiechów i radosnych okrzyków, zarówno wśród zawodników, jak i licznego grona kibiców, nie brakowało.

Na Orliku w sobotę było mnóstwo radości, satysfakcji z dotarcia do mety, otrzymania medalu- często pierwszego w życiu- i dumy rodziców. Niektórych pomyślny start pociechy wzruszał do łez.

Wszyscy razem- biegacze, organizatorzy, rodzice- zapewniali, że za rok spotkają się w trzeciej edycji akcji "Obiegnij swoje podwórko".
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages