Najlepsi w Polsce Laserowcy są z Giżycka!

2016-07-12 09:32:10(ost. akt: 2016-07-12 09:33:39)

Autor zdjęcia: Alicja Klimaszewska

Mnóstwa emocji dostarczyli nam w ostatnich dniach zawodnicy Giżyckiej Grupy Regatowej - podopieczni trenera Czarka Borkowskiego!
W zakończonych w sobotę we francuskim Crozon Morgat Mistrzostwach Europy w klasie Laser 4.7 Julia Rogalska w klasyfikacji U16 zajęła 4. miejsce, przegrywając brązowy medal jednym punktem. Wyprzedziły ją jedynie Brytyjka - Matilda Nicholls (I), Włoszka Maia-Giulia Cicchine (II) i Izraelka Shai Kakon (III).

Klika dni wcześniej w niemieckim Warnemunde podczas Laser Europa Cup Stanisław Klimaszewski wywalczył w klasie Laser Radial srebrny medal - przegrywając na remisie najwyższe miejsce na podium z Brytyjczykiem Danielem Whiteley.

Natomiast w w rozegranym w miniony weekend Pucharze Europy w Dziwnowie Wojciech Klimaszewski bezapelacyjnie zwyciężył w klasie Laser Radial U17. Drugie miejsce na podium wywalczył Michał Strupiński. Brąz zdobył Christopher Bezy z Hongkongu.