Poniedziałek, 23 listopada 2020. Imieniny Adeli, Felicyty, Klemensa

Pełno planszówek w „Pełnej Chacie”

2016-07-08 11:29:15 (ost. akt: 2016-07-08 11:32:03)
Planszówki w "Pełnej Chacie" w Giżycku

Planszówki w "Pełnej Chacie" w Giżycku

Autor zdjęcia: Archiwum Ewy Ostrowskiej

Miłośnicy planszówek znaleźli swoje miejsce w Młodzieżowym Klubie Integracji Społecznej "Pełna Chata". W czerwcu odbyły się już dwa spotkania osób, które lubią spędzać czas grając w planszówki.

Stało się tak z inicjatywy dwóch propagatorek gier - Natalii Paszkiewicz i Magdaleny Czaus, które zgłosiły się do Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej szukając miejsca na spotkania. Również w miesiące wakacyjne lokal "Pełnej Chaty" czeka na pasjonatów gier. Największą popularnością cieszą się takie tytuły jak "Tajniacy", "Colt express", "Kamienie w kieszenie", "Wsiąść do pociągu", "5 sekund", "Początek imperium". Na spotkania przychodzą osoby w różnym wieku, głównie młodzież, ale także i 7-latki oraz 35-latkowie i zapraszamy oczywiście kolejne osoby.

W sierpniu zaplanowano także ogólnopolskie eliminacje turniejowe gry Carcassonne.

Carcassonne to chyba najpopularniejsza gra kafelkowa na świecie, dużo ludzi, stawiało w nią swoje pierwsze kroki w świecie gier planszowych. W zeszłym roku na Festiwalu Fantastyki Twierdza Giżycko również brało udział w eliminacjach. W tym roku wydawnictwo BARD przygotowało na nasze eliminacje: za pierwsze 3 miejsca (do wyboru wygrywający wybiera jako pierwszy) Nowy Jork 1901, Bang! oraz Łowcy Smoków oraz 4 nagrody pocieszenia w postaci Listu miłosnego.
Oczywiście pierwsze trzy miejsca poza nagrodami otrzymują możliwość wzięcia udziału w Finale Mistrzostw Polski Carcassonne.
Warto sobie więc zarezerwować na eliminacje termin 13 sierpnia w godz. 11 - 16. Miejsce - MKIS "Pełna Chata" ul. Królowej Jadwigi 3 A.

Ewa Ostrowska
Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages