Sobota, 4 kwietnia 2020. Imieniny Benedykta, Izodory, Wacławy

Zakończenie roku w Gimnazjum nr 1

2016-07-04 12:10:22 (ost. akt: 2016-07-04 12:11:44)

Autor zdjęcia: Gimnazjum nr 1 w Giżycku

Za nami kolejny rok ciężkiej pracy, który zaowocował sukcesami w postaci dobrych wyników z egzaminu gimnazjalnego, ale też wybitnymi osiągnięciami zarówno w dziedzinie nauki, jak i sportu. Zdecydowana większość uczniów za swoje osiągnięcia została uhonorowana podczas Gali Laureatów, jednakże warto podkreślić też bardzo dobre wyniki końcowo-roczne.

Podczas uroczystego zakończenia roku za szczególne osiągnięcia w roku szkolnym 2015/2016 nagrodą rzeczową przyznaną przez pana Burmistrza Miasta Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza został wyróżniony uczeń klasy II d Kacper Żurek. Temuż uczniowi Giżyckie Stowarzyszenie Obywatelskie przyznało stypendium.

W tym roku szkolnym aż 35 uczniów odniosło sukcesy na polu naukowym i 41 sportowym. W nagrodę za włożony trud otrzymali stypendia.

Najwyższy wynik w nauce z średnią ocen 5,93 - uzyskały dwie uczennice: Wiktoria Woronko z klasy III a oraz Aleksandra Szpakowska z II b. Obu uczennicom przyznano Nagrodę Dyrektora Szkoły - statuetkę Primus Inter Pares 2015/2016 - co oznacza ,,pierwszy wśród równych sobie".

W tym roku nasza szkoła uzyskała zdecydowanie wyższy wynik z egzaminów gimnazjalnych. Gratulujemy już naszym absolwentom i z ogromną satysfakcją informujemy, że najwyższy wynik z egzaminu gimnazjalnego - 96 % - uzyskało troje uczniów Wiktoria Woronko - z klasy 3 a, Miłosz Białasz z klasy 3 b, Julia Szmit z klasy 3 a oraz minimalnie niższy wynik, 95 %, uzyskała uczennica klasy 3 a - Katarzyna Ziółkowska.

Kultywując tradycję szkoły, klasa, która uzyskała najwyższą średnią w szkole, otrzymuje puchar przechodni Dyrektora Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II dla najlepszej klasy w minionym roku szkolnym. W ubiegłym roku szkolnym puchar ten zdobyła klasa 2 a. W tym roku najwyższy wynik uzyskały dwie klasy: klasa 1 a oraz 1 d.

Nauczyciele wychowania fizycznego docenili osiągnięcia uczniów w dziedzinie sportu. Tytuł Sportowca Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Giżycku w roku szkolnym 2015/2016 przypadł: Patrycji Bekalskiej z klasy III B oraz Maciejowi Leoniuk również z klasy IIIB.
Świadectwo z wyróżnieniem uzyskało 48 uczniów klas I i II oraz 29 już absolwentów.

20 czerwca odbyły się w naszej szkole Turnieje Piłki Nożnej i akcja Kibicuj z Klasą. Komisja konkursowa w składzie: nauczyciele wychowania fizycznego i pani wicedyrektor uznała, że najgłośniej w barwach narodowych kibicowała klasa III C, natomiast najlepiej przebranym uczniem - kibicem był Krzysztof Jurewicz z klasy I d.

100% frekwencją w tym roku szkolnym wykazali się: Michał Piłasewicz oraz Damian Rakowski z klasy I c i Patryk Pawłowski z klasy III c .

Rada Rodziców ufundowała także nagrody za punktualność. 95 gimnazjalistów nie spóźniło się w tym roku na lekcje ani raz. Wśród nich jest 48 uczniów z klas I, 23 - z klas II oraz 24 - z klas III.

Jesteśmy z Was dumni i czekamy na nowe sukcesy w przyszłym roku szkolnym. A teraz nie pozostaje nam nic innego jak życzyć słonecznych, pełnych wrażeń wakacji.

Gimnazjum nr 1


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SP1

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages