Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Lato z Chrystusem na Mazurach

2016-06-30 11:00:00 (ost. akt: 2016-06-30 11:06:52)
Próby przez plenerowym widowiskiem na Wzgórzu św. Brunona

Próby przez plenerowym widowiskiem na Wzgórzu św. Brunona

Autor zdjęcia: Sławomir Kędzierski

2 (sobota) i 3 (niedziela) lipca 2016 roku na Wzgórzu św. Brunona w Giżycku

Jak co roku, w pierwszą sobotę i niedzielę lipca w Giżycku na Wzgórzu św. Brunona odbędą się uroczystości związane z rozpoczęciem Lata z Chrystusem na Mazurach.
Rozpoczną się koncertem w sobotę 2 lipca o godz. 17:15.

O 18:00 zostanie odegrane wielkie widowisko plenerowe: historyczno-ewangelizacyjny spektakl pt. U źródeł przyszłej chwały z udziałem ok. 100-osobowej grupy aktorów - amatorów z parafii obu giżyckich dekanatów (wspólnoty powstałej z okazji Misterium Męki Pańskiej odrywanego po raz pierwszy w tym roku w Giżycku w par. św. Maksymiliana M. Kolbego). Spektakl nawiązuje do 1050. rocznicy chrztu Polski, Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia i ŚDM.

Po spektaklu zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Jerzego Mazura SVD. Wszyscy zgromadzeni odnowią przyrzeczenia chrzcielne.
Dla upamiętnienia 1050-lecia chrztu Polski i wydarzenia na wzgórzu zostanie posadzona sadzonka cisu pospolitego, wyhodowanego w Arboretum w Sycowie z nasion pobłogosławionych przez papieża Benedykta XVI.
Biskup Ełcki pobłogosławi jednostki pływające cumujące na Niegocinie w pobliżu wzgórza z racji uroczystości, i tym samym rozpocznie sezon żeglarski z Chrystusem na Mazurach.

Wydarzenie ubogaci swoją obecnością delegacja z zaprzyjaźnionego z Giżyckiem niemieckiego Kwerfurtu, na czele z proboszczem z par. św. Brunona i Bractwem Świętego Brunona oraz Profeto – największy w sieci Sercański Portal Ewangelizacyjny – z propozycją m. in. dobrej książki, piosenki, muzyki religijnej i kawy „z misją”, która „buduje” studnie w Czadzie (stoisko otwarte już od godz. 17:00).
Sobotnią inaugurację Lata z Chrystusem na Mazurach zakończy wspólna agapa przy ognisku.

Drugiego dnia, w niedzielę 3 lipca, o godz. 13:00 w sanktuarium św. Brunona zostanie odprawiona Msza św. odpustowa połączona z procesją ewangelizacyjną na Wzgórze św. Brunona. W procesji, w kostiumach odgrywanych postaci, wezmą udział wykonawcy spektaklu U źródeł przyszłej chwały.

Organizatorzy tegorocznego Lata z Chrystusem na Mazurach serdecznie zapraszają do udziału w uroczystościach na Wzgórzu św. Brunona.
Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął ks. bp. Jerzy Mazur SVD i p. Wojciech Iwaszkiewicz, burmistrz Giżycka.

GG
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages