Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Sport i zabawa to super sprawa!

2016-06-13 10:04:11 (ost. akt: 2016-06-13 10:11:07)

Autor zdjęcia: Anna Trześniewska

Tak brzmiało hasło VIII Integracyjnej Spartakiady Sportowej zorganizowanej w Zespole Szkół nr 1 przez Stowarzyszenie "Podaruj dziecku radość".

VIII Integracyjna Spartakiada Sportowa
„Sport i zabawa to super sprawa!”

„Sport i zabawa to super sprawa!”- takie hasło przyświecało ósmej już z kolei spartakiadzie, w której spotkały się dzieci z kilku giżyckich placówek: SOSW w Giżycku, Przedszkola Miejskiego nr 1 z Oddziałem Integracyjnym w Giżycku, Szkoły Podstawowej w Spytkowie oraz gospodarzy: uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Giżycku. Aktywność fizyczną i rozrywkę zorganizowało dzieciom Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych- „ Podaruj dzecku radość” przy Zespole Szkół nr 1.

Solidną rozgrzewką przy muzyce, poprowadzoną przez Klaudię Trześniewską uczestnicy rozpoczęli imprezę sportową.
W tegorocznej edycji zawody odbywały się na 4 kolejnych stacjach, które pokonywał każdy zespół. Były to urozmaicone i dostosowane do możliwości dzieci tory przeszkód, których wykonanie wcześniej zaprezentowały wolontariuszki- uczennice gimnazjum. Stacje należało przejść dokładnie wykonując ćwiczenia, wykazując się jednocześnie szybkością.

Zawodnicy sprawnie przeskakiwali przez przeszkody, rzucali woreczkiem do celu, biegli slalomem, pod mostkiem, toczyli piłkę lekarską, turlali się przez materac, wspinali się po drabinkach, a wszystko przy dopingu kolegów z drużyny i publiczności. Po wykonaniu konkurencji na czterech stacjach wszyscy zaproszeni zostali przez panią Anetę Krahel do wspólnej zabawy chustą animacyjną.

W tym czasie powstał nowy dłuższy tor przeszkód. Mimo, że stopień trudności wzrósł uczestnicy spartakiady poradzili sobie z kolejnymi zadaniami sportowymi, wymagającymi sprawności ruchowej, sprytu, szybkości. Kolejne zadanie dla naszych młodych sportowców to zabawa „Kto tak potrafi?”, podczas której udowodnili, że potrafią stać na jednej nodze dwie minuty, biec w miejscu przez 2 minuty oraz wykonywać ruchy naprzemienne.


Dużo radości i emocji sprawiła dzieciom zabawa z kocykami przy muzyce, gdzie na przerwę w muzyce każdy musiał znaleźć sobie miejsce na kocu, a za każdym razem liczba kocyków zmniejszała się.
Zawody uatrakcyjnił występ taneczny motylków z klasy I a. Sportowej rywalizacji przyglądała się publiczność i zaproszeni goście: dyrektor SOSW w Giżycku pani Katarzyna Rzeczycka, dyrektorzy Przedszkola Miejskiego nr 1 z Oddziałem Integracyjnym pani Maria Pająk i pani Barbara Sajnaga oraz dyrektorzy Zespołu Szkół nr 1 pani Ewa Lewińska i pani Anna Biraga. Panie dyrektor giżyckich placówek wraz z prezesem Stowarzyszenia panią Joanną Witek wręczyli na zakończenie drużynom puchary, nagrody- sprzęt sportowy i dyplomy, a każdemu uczestnikowi indywidualnie złote medale i słodycze. Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Miejski w Giżycku w ramach dofinansowania zadania, ze środków własnych Stowarzyszenia oraz przez giżyckiego przedsiębiorcę.

Wspólna zabawa wszystkich dzieci, zgodna rywalizacja, aktywny udział w konkurencjach, zaangażowanie uczestników zostało docenione, dzieci osiągnęły sukces! VIII Integracyjna Spartakiada udowodniła, że „Sport i zabawa to super sprawa!”
Anna Trześniewska


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages