Prezydenci i burmistrzowie przegrali 3:7 z aktorami

2016-06-05 21:38:09(ost. akt: 2016-06-05 21:48:30)
Paweł Grzeszczak, giżycki radny miał sporo pracy jako bramkarz drużyny prezydentów i burmistrzów

Autor zdjęcia: Archiwum GG

Mecz piłki nożnej prezydentów i burmistrzów z aktorami oraz byłymi reprezentantami kraju zakończył się zwycięstwem tych drugich. Spotkanie było jednym z punktów programu tegorocznych Dni Giżycka.
W niedzielę, 5 czerwca na boisku Orlik przy SP 7 spotkały się reprezentacje prezydentów, burmistrzów i samorządowców oraz aktorów i byłych reprezentantów kraju. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 2:0 dla aktorów. A uwagę licznie zgromadzonych mieszkańców przykuwał pięknymi paradami Radosław Majdan, który bronił bramki aktorów.
W przerwie meczu zwróciliśmy się o ocenę do burmistrza Wojciecha Iwaszkiewicza, który grał w ekipie prezydentów i burmistrzów. Przyznał, że przewagę mają przeciwnicy, ale wynik końcowy spotkania przewidywał na 3:2 dla jego zespołu. Było to optymistyczne podejście, a nawet początek II połowy wskazywał, że tak rzeczywiście może się stać. Jarosław Sochacki, przewodniczący Rady Miejskiej w Rypinie dwa razy umieścił piłkę w bramce aktorów. Później już tak dobrze nie szło. Przewagę odzyskali aktorzy, i wynik ostateczny to przegrana prezydentów 7:3.
Mecz był jednocześnie akcją charytatywną na rzecz malutkiego Bartka Frączka. Zbierano datki do puszek oraz przeprowadzono licytację kilku przedmiotów (koszulki, plakaty) na jego leczenie i rehabilitację.