Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Jubileusz 45-lecia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Giżycku

2016-06-01 12:48:58 (ost. akt: 2016-06-01 12:52:12)

Autor zdjęcia: Specajlny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Giżycku

Największe wrażenie na zebranych zrobiła Pani Genowefa Potocka, pierwsza nauczycielka klas specjalnych, która swoją pracę rozpoczęła w 1966 roku.

25 maja 2016 roku obchodziliśmy 45-lecie istnienia naszej placówki. Do tej uroczystości przygotowywaliśmy się od wielu miesięcy. Efektami tej pracy były: pięknie udekorowana szkoła oraz fantastyczna gra młodych i tych nieco starszych aktorów, którzy przenieśli przybyłych na uroczystość gości w fantastyczny świat "Akademii Pana Kleksa".

Nie zabrakło również wspomnień z minionych 45 lat skontrastowanych z obrazem współczesnego Ośrodka. Łza w oku pojawiła się u niejednego widza oglądającego film, przygotowany specjalnie na tę okazję, pt. "Cudowna Szkoła".

Podczas uroczystości głos zabrała dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Giżycku - Pani Katarzyna Rzeczycka, która w swoim przemówieniu podkreśliła rolę marzeń, do których realizacji należy dążyć. Zwróciła uwagę na te, które już się spełniły, jak i te, które jeszcze czekają spełnienia. Z radością Pani Rzeczycka zaprezentowała zebranym utwór pt. "Nasza piosenka". Tekst i muzyka piosenki jest efektem pracy pracowników SOSW w Giżycku, a w jej nagraniu uczestniczyli również uczniowie Ośrodka. Nadzieja pojawiła się w jej głosie, gdy mówiła o planach na przyszłość - placu zabaw dla najmłodszych, siłowni zewnętrznej, boisku i sali gimnastycznej dla starszych podopiecznych Ośrodka.

Jubileusz 45-lecia to także doskonała okazja, by docenić pracę nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi. W związku z tym dyrektor SOSW w Giżycku nagrodziła tych najbardziej zaangażowanych i pracowitych.

Na uroczystość przybyło wielu znamienitych gości, którzy na ręce Pani dyrektor składali życzenia i drobne upominki. Niemal każdy deklarował swoje poparcie dla działań SOSW w Giżycku oraz z zachwytem mówił o pracy w tak znamienitej placówce. Największe jednak wrażenie na zebranych zrobiła Pani Genowefa Potocka, pierwsza nauczycielka klas specjalnych, która swoją pracę rozpoczęła w 1966 roku. To był ogromny zaszczyt poznać tę kobietę i zobaczyć radość na jej twarzy związaną z przybyciem do szkoły.

Tak ogromne przedsięwzięcie wymagało wielkiego nakładu pracy całej społeczności szkolnej oraz sporego wkładu rzeczowego firm zewnętrznych.
Za tę pomoc serdecznie dziękujemy.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages